Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
bassilisco
0
Followers
0
Following
Chile
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Animation
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
202
movies
Animation
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
69%
Puss in Boots
9,935 votes
7
— Good
74%
The Princess and the Frog
9,534 votes
8
— Great
69%
Space Jam
9,657 votes
7
— Good
73%
One Hundred and One Dalmatians
9,123 votes
8
— Great
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,890 votes
9
— Superb
78%
Fantastic Mr. Fox
8,717 votes
9
— Superb
71%
Pocahontas
8,864 votes
7
— Good
78%
Isle of Dogs
7,975 votes
9
— Superb
74%
Lady and the Tramp
8,160 votes
8
— Great
72%
Pinocchio
8,186 votes
9
— Superb
72%
Bambi
8,021 votes
8
— Great
63%
Bee Movie
8,321 votes
7
— Good
72%
Dumbo
7,516 votes
9
— Superb
71%
Chicken Run
7,477 votes
9
— Superb
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,241 votes
9
— Superb
72%
Sleeping Beauty
7,289 votes
8
— Great
72%
9
6,933 votes
8
— Great
63%
Shark Tale
7,372 votes
7
— Good
76%
Treasure Planet
6,687 votes
9
— Superb
68%
Robots
6,994 votes
7
— Good
66%
Monsters vs Aliens
7,050 votes
6
— Fair
75%
Robin Hood
6,456 votes
8
— Great
73%
Brother Bear
6,279 votes
8
— Great
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,351 votes
6
— Fair
69%
Over the Hedge
6,373 votes
8
— Great
72%
Meet the Robinsons
5,774 votes
7
— Good
71%
A Christmas Carol
5,801 votes
7
— Good
69%
Monster House
5,780 votes
8
— Great
62%
Chicken Little
6,072 votes
7
— Good
60%
Alvin and the Chipmunks
6,148 votes
5
— Meh
73%
The Sword in the Stone
5,128 votes
7
— Good
62%
Stuart Little
5,563 votes
8
— Great
69%
Horton Hears a Who!
5,195 votes
6
— Fair
74%
The Prince of Egypt
4,970 votes
8
— Great
65%
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water
5,281 votes
7
— Good
67%
Flushed Away
4,948 votes
8
— Great
73%
The Road to El Dorado
4,590 votes
8
— Great
74%
The Fox and the Hound
4,548 votes
9
— Superb
73%
The SpongeBob SquarePants Movie
4,505 votes
9
— Superb
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,373 votes
7
— Good
70%
The Lion King 1½
4,111 votes
8
— Great
58%
Garfield
4,454 votes
6
— Fair
73%
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
3,888 votes
8
— Great
81%
Mary and Max
3,635 votes
8
— Great
67%
Dinosaur
3,965 votes
7
— Good
73%
A Goofy Movie
3,497 votes
7
— Good
64%
Open Season
3,675 votes
7
— Good
79%
For the Birds
2,725 votes
9
— Superb
63%
Planet 51
2,973 votes
7
— Good
62%
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked
2,994 votes
4
— Poor
72%
The Great Mouse Detective
2,426 votes
9
— Superb
61%
Stuart Little 2
2,494 votes
6
— Fair
63%
Home on the Range
2,364 votes
6
— Fair
80%
Persepolis
2,006 votes
9
— Superb
71%
Sinbad: Legend of the Seven Seas
2,058 votes
7
— Good
65%
Arthur and the Invisibles
2,142 votes
6
— Fair
57%
G-Force
2,300 votes
4
— Poor
58%
Garfield: A Tail of Two Kitties
2,199 votes
4
— Poor
77%
Geri's Game
1,816 votes
9
— Superb
73%
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp
1,692 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch