Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Max
1
Follower
1
Following
Heidelberg, Germany
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
148
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
64%
Suicide Squad
59,528 votes
8
— Great
81%
Joker
48,383 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,057 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,824 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,298 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,189 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,909 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,702 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,420 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,840 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
34,112 votes
8
— Great
72%
Aquaman
32,003 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,395 votes
8
— Great
84%
Alien
28,696 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,593 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,995 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,793 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,524 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,713 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,798 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,567 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,763 votes
8
— Great
83%
Memento
26,538 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,260 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,955 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
26,187 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,566 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,515 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
23,096 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,906 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,982 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,718 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,884 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,808 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
20,278 votes
8
— Great
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,302 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,433 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,828 votes
8
— Great
73%
X2
18,657 votes
8
— Great
66%
Godzilla
19,633 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,869 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,669 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,965 votes
8
— Great
74%
Unbreakable
16,964 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
17,145 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,471 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,990 votes
8
— Great
67%
The Hangover Part II
16,544 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
15,271 votes
8
— Great
72%
Frozen II
15,318 votes
8
— Great
63%
Ad Astra
15,797 votes
8
— Great
78%
Children of Men
14,099 votes
8
— Great
71%
The Invisible Man
14,419 votes
8
— Great
74%
RED
13,765 votes
8
— Great
68%
Quantum of Solace
14,197 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,756 votes
8
— Great
73%
Lady Bird
12,944 votes
8
— Great
81%
The Thing
12,196 votes
8
— Great
55%
Green Lantern
13,757 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
11,166 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch