trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Bruna Coelho
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
153
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
79%
Into the Wild
12,679 votes
5
— Meh
72%
Cloud Atlas
11,936 votes
7
— Good
85%
City of God
11,115 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Uncut Gems
10,642 votes
7
— Good
69%
The Platform
10,558 votes
7
— Good
76%
The Devil's Advocate
10,357 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Call Me by Your Name
10,322 votes
9
— Superb
78%
Little Miss Sunshine
10,194 votes
8
— Great
78%
Training Day
10,055 votes
7
— Good
76%
Darkest Hour
9,989 votes
8
— Great
77%
Lord of War
9,740 votes
7
— Good
76%
Interview with the Vampire
9,547 votes
7
— Good
74%
Zero Dark Thirty
9,463 votes
9
— Superb
75%
Gangs of New York
9,370 votes
7
— Good
78%
Marriage Story
9,197 votes
8
— Great
76%
The Godfather: Part III
9,178 votes
8
— Great
78%
American Gangster
8,880 votes
7
— Good
78%
Moonrise Kingdom
8,618 votes
8
— Great
75%
Les Misérables
8,424 votes
6
— Fair
68%
Pearl Harbor
8,388 votes
7
— Good
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,377 votes
8
— Great
73%
The Post
8,288 votes
6
— Fair
78%
Little Women
8,275 votes
8
— Great
75%
Dirty Dancing
8,178 votes
8
— Great
75%
Jackie Brown
8,117 votes
7
— Good
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,722 votes
8
— Great
69%
Burn After Reading
7,113 votes
8
— Great
72%
The Hunchback of Notre Dame
6,549 votes
7
— Good
73%
The Danish Girl
6,420 votes
8
— Great
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,214 votes
6
— Fair
75%
The Lincoln Lawyer
6,135 votes
8
— Great
70%
Saltburn
6,083 votes
7
— Good
68%
The Giver
6,048 votes
4
— Poor
77%
The Trial of the Chicago 7
5,974 votes
9
— Superb
79%
Dances with Wolves
5,688 votes
6
— Fair
67%
The Power of the Dog
5,524 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Natural Born Killers
5,440 votes
7
— Good
76%
As Good as It Gets
5,438 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Bone Collector
5,302 votes
8
— Great
73%
Jerry Maguire
5,292 votes
7
— Good
77%
The Book Thief
5,220 votes
7
— Good
78%
Walk the Line
5,115 votes
8
— Great
75%
Changeling
4,937 votes
8
— Great
73%
Carol
4,914 votes
7
— Good
71%
Body of Lies
4,893 votes
6
— Fair
77%
Primal Fear
4,780 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Erin Brockovich
4,747 votes
8
— Great
81%
Scent of a Woman
4,690 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sound of Metal
4,578 votes
8
— Great
74%
The Fox and the Hound
4,451 votes
8
— Great
74%
Chicago
4,198 votes
8
— Great
77%
Past Lives
4,036 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Master
3,956 votes
7
— Good
70%
The Host
3,783 votes
7
— Good
76%
Escape From Alcatraz
3,706 votes
8
— Great
73%
Match Point
3,660 votes
6
— Fair
82%
Incendies
3,587 votes
9
— Superb
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,478 votes
9
— Superb
79%
The Count of Monte Cristo
3,467 votes
8
— Great
82%
Elite Squad
3,380 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup