Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
bwca1994
0
Followers
0
Following
Minneapolis, Minnesota
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
65
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Arrival
57,797 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
45,880 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,147 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,946 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,152 votes
9
— Superb
72%
Tenet
26,259 votes
9
— Superb
81%
Top Gun: Maverick
26,100 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,569 votes
9
— Superb
81%
1917
25,424 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
23,869 votes
9
— Superb
73%
Looper
22,160 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,909 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,429 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,154 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,831 votes
9
— Superb
70%
Us
15,756 votes
9
— Superb
76%
Beetlejuice
13,749 votes
9
— Superb
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,536 votes
9
— Superb
70%
Contagion
12,914 votes
9
— Superb
67%
Nope
12,840 votes
9
— Superb
75%
Palm Springs
10,062 votes
9
— Superb
71%
Yesterday
9,220 votes
9
— Superb
80%
Pride & Prejudice
7,964 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,748 votes
9
— Superb
73%
Booksmart
6,705 votes
9
— Superb
63%
Knock at the Cabin
6,600 votes
9
— Superb
77%
The Holdovers
5,839 votes
9
— Superb
74%
Master and Commander: The Far Side of the World
5,436 votes
9
— Superb
74%
Anatomy of a Fall
5,265 votes
9
— Superb
75%
Roma
4,735 votes
9
— Superb
71%
The French Dispatch
4,508 votes
9
— Superb
70%
The Host
3,879 votes
9
— Superb
67%
On Her Majesty's Secret Service
3,580 votes
9
— Superb
69%
Westworld
3,556 votes
9
— Superb
71%
Leave No Trace
3,495 votes
9
— Superb
71%
Motherless Brooklyn
3,370 votes
9
— Superb
78%
RRR
3,079 votes
9
— Superb
81%
The Apartment
3,064 votes
9
— Superb
66%
The Vast of Night
2,695 votes
9
— Superb
75%
The Worst Person in the World
2,533 votes
9
— Superb
69%
8-Bit Christmas
1,982 votes
9
— Superb
68%
Crooked House
1,820 votes
9
— Superb
69%
Vengeance
1,710 votes
9
— Superb
79%
The Treasure of the Sierra Madre
1,616 votes
9
— Superb
72%
Good Luck to You, Leo Grande
1,548 votes
9
— Superb
78%
The Longest Day
1,363 votes
9
— Superb
75%
Tell No One
1,315 votes
9
— Superb
68%
Juliet, Naked
1,245 votes
9
— Superb
66%
After Yang
1,233 votes
9
— Superb
73%
The 39 Steps
1,174 votes
9
— Superb
76%
The Guns of Navarone
1,164 votes
9
— Superb
75%
The Lady Vanishes
988 votes
9
— Superb
67%
Rosaline
713 votes
9
— Superb
71%
The Big Chill
651 votes
9
— Superb
79%
Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)
617 votes
9
— Superb
73%
John Mulaney: Baby J
585 votes
9
— Superb
66%
The Russia House
378 votes
9
— Superb
75%
The Awful Truth
375 votes
9
— Superb
75%
Captain Blood
323 votes
9
— Superb
81%
David Byrne's American Utopia
267 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch