Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
cabbagehead
VIP
10
5
Followers
3
Following
UK
64
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
301
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
66%
Ambulance
7,073 votes
5
— Meh
72%
Extraction 2
7,041 votes
6
— Fair
73%
Red Dragon
6,963 votes
8
— Great
69%
Hush
6,879 votes
7
— Good
73%
Peppermint
6,846 votes
7
— Good
63%
Knock at the Cabin
6,604 votes
5
— Meh
62%
Cocaine Bear
6,573 votes
6
— Fair
67%
Fall
6,525 votes
6
— Fair
69%
Nightmare Alley
6,513 votes
7
— Good
69%
The Gift
6,506 votes
8
— Great
65%
Crawl
6,472 votes
6
— Fair
70%
Saltburn
6,463 votes
6
— Fair
66%
A Haunting in Venice
6,419 votes
6
— Fair
70%
Widows
6,297 votes
8
— Great
69%
Plane
6,283 votes
7
— Good
82%
The Handmaiden
6,263 votes
8
— Great
74%
Identity
6,204 votes
8
— Great
70%
Homefront
6,151 votes
7
— Good
67%
Operation Fortune: Ruse de Guerre
6,145 votes
6
— Fair
65%
Insidious: Chapter 3
6,138 votes
5
— Meh
55%
Knock Knock
6,102 votes
7
— Good
70%
Boss Level
5,987 votes
8
— Great
77%
Tetris
5,900 votes
7
— Good
65%
Tom Clancy's Without Remorse
5,884 votes
5
— Meh
77%
Dark Waters
5,803 votes
9
— Superb
67%
I Care a Lot
5,734 votes
6
— Fair
68%
Project Almanac
5,712 votes
5
— Meh
67%
Scream VI
5,705 votes
3
— Bad
68%
Run All Night
5,630 votes
6
— Fair
55%
Aliens vs Predator: Requiem
5,560 votes
7
— Good
65%
Drag Me to Hell
5,517 votes
7
— Good
69%
The Devil All the Time
5,494 votes
4
— Poor
71%
No Escape
5,429 votes
8
— Great
59%
Vivarium
5,375 votes
7
— Good
62%
Victor Frankenstein
5,191 votes
7
— Good
64%
Replicas
5,156 votes
6
— Fair
66%
As Above, So Below
5,042 votes
6
— Fair
65%
Unhinged
5,024 votes
4
— Poor
67%
Army of Thieves
5,023 votes
4
— Poor
71%
Unlocked
5,006 votes
7
— Good
70%
Live by Night
5,000 votes
5
— Meh
66%
Honest Thief
4,970 votes
7
— Good
71%
Jungle
4,957 votes
8
— Great
63%
Extinction
4,814 votes
7
— Good
65%
Those Who Wish Me Dead
4,799 votes
6
— Fair
73%
Land of Bad
4,746 votes
7
— Good
69%
Pig
4,624 votes
6
— Fair
67%
Fractured
4,616 votes
6
— Fair
58%
Expend4bles
4,418 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Longlegs
4,364 votes
3
— Bad
63%
Trap
4,343 votes
6
— Fair
64%
The Marksman
4,258 votes
6
— Fair
63%
Color Out of Space
4,175 votes
7
— Good
63%
Captive State
4,102 votes
6
— Fair
68%
Green Zone
4,085 votes
6
— Fair
67%
Stillwater
4,065 votes
7
— Good
64%
The Ice Road
4,021 votes
5
— Meh
71%
Adrift
4,014 votes
8
— Great
74%
The Outfit
4,006 votes
6
— Fair
63%
Into the Storm
3,998 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch