Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
cabbagehead
VIP
10
5
Followers
3
Following
UK
64
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
301
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
68%
The Protégé
3,987 votes
7
— Good
72%
The Courier
3,935 votes
8
— Great
77%
Hotel Mumbai
3,919 votes
8
— Great
69%
Exam
3,818 votes
8
— Great
60%
Countdown
3,810 votes
3
— Bad
62%
Wild Card
3,799 votes
8
— Great
75%
Anthropoid
3,775 votes
9
— Superb
66%
Gunpowder Milkshake
3,743 votes
2
— Terrible
65%
The Contractor
3,714 votes
2
— Terrible
73%
Missing
3,693 votes
6
— Fair
68%
Emily the Criminal
3,628 votes
7
— Good
63%
Jolt
3,627 votes
5
— Meh
61%
Blacklight
3,526 votes
3
— Bad
62%
Circle
3,506 votes
6
— Fair
64%
The 355
3,500 votes
5
— Meh
67%
Secret in Their Eyes
3,499 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Detroit
3,330 votes
6
— Fair
70%
Summer of 84
3,299 votes
9
— Superb
69%
The Vault
3,234 votes
7
— Good
71%
Escape from Pretoria
3,213 votes
7
— Good
70%
I See You
3,165 votes
5
— Meh
67%
Child 44
3,115 votes
8
— Great
61%
The Trust
3,087 votes
4
— Poor
67%
Kandahar
3,074 votes
6
— Fair
60%
Peninsula
3,069 votes
5
— Meh
63%
Blood Red Sky
3,067 votes
5
— Meh
64%
Synchronic
3,023 votes
4
— Poor
74%
Official Secrets
3,006 votes
8
— Great
68%
Reptile
2,972 votes
7
— Good
61%
Retribution
2,927 votes
3
— Bad
72%
Black and Blue
2,875 votes
7
— Good
57%
Under Paris
2,847 votes
4
— Poor
66%
Copshop
2,833 votes
6
— Fair
78%
Thirteen Lives
2,817 votes
7
— Good
69%
6 Days
2,791 votes
7
— Good
64%
Tau
2,781 votes
7
— Good
67%
Archive
2,774 votes
7
— Good
66%
Oxygen
2,767 votes
3
— Bad
72%
Strange Days
2,741 votes
9
— Superb
70%
Blue Ruin
2,720 votes
7
— Good
64%
Sweet Girl
2,700 votes
2
— Terrible
72%
Split
2,669 votes
8
— Great
64%
Kimi
2,662 votes
6
— Fair
70%
Rebel Ridge
2,650 votes
7
— Good
69%
Stonehearst Asylum
2,552 votes
8
— Great
66%
Becky
2,413 votes
6
— Fair
68%
Thoroughbreds
2,409 votes
7
— Good
67%
The Silencing
2,349 votes
5
— Meh
67%
The Wave
2,256 votes
9
— Superb
58%
2067
2,239 votes
4
— Poor
65%
His House
2,203 votes
7
— Good
70%
Hacker
2,195 votes
7
— Good
63%
7500
2,160 votes
3
— Bad
64%
Till Death
2,137 votes
4
— Poor
67%
Radius
2,124 votes
7
— Good
75%
Victoria
2,073 votes
7
— Good
67%
Hidden
2,056 votes
5
— Meh
66%
Black Sea
2,037 votes
7
— Good
67%
Nowhere
1,985 votes
6
— Fair
62%
57 Seconds
1,980 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch