trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brendan Berg
VIP
OG
12
454
followers
Edmonton, AB
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
Rated At
2019-01-01T00:00:00Z
2019-12-31T23:59:59Z
48
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,381 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,302 votes
8
— Great
86%
Inception
71,480 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,952 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,288 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,613 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,268 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,134 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,239 votes
8
— Great
80%
How the Grinch Stole Christmas!
3,489 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,365 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,791 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,489 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,082 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,651 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,002 votes
6
— Fair
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,382 votes
7
— Good
76%
Marvel One-Shot: Agent Carter
2,907 votes
8
— Great
75%
Molly's Game
9,812 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,951 votes
6
— Fair
75%
The Hurt Locker
9,836 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,379 votes
7
— Good
74%
The Edge of Seventeen
8,742 votes
9
— Superb
74%
Mission: Impossible
16,173 votes
7
— Good
73%
The Many Adventures of Winnie the Pooh
2,106 votes
8
— Great
73%
Winnie the Pooh
2,417 votes
8
— Great
73%
Dr. No
6,346 votes
6
— Fair
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,651 votes
6
— Fair
73%
Ant-Man and the Wasp
30,027 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,273 votes
8
— Great
72%
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer
2,084 votes
6
— Fair
72%
Thor
39,279 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,187 votes
7
— Good
71%
Batman: Gotham by Gaslight
2,042 votes
5
— Meh
71%
Ghostbusters II
8,813 votes
8
— Great
71%
Tag
10,347 votes
7
— Good
71%
Book Club
2,267 votes
6
— Fair
71%
Bad Santa
5,132 votes
7
— Good
70%
Marvel One-Shot: All Hail the King
2,119 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,132 votes
8
— Great
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,465 votes
5
— Meh
70%
Bolt
12,490 votes
6
— Fair
69%
Thor: The Dark World
35,737 votes
6
— Fair
69%
Ocean's Eight
16,846 votes
7
— Good
69%
Marvel One-Shot: Item 47
2,538 votes
7
— Good
67%
Marvel One-Shot: The Consultant
2,117 votes
6
— Fair
66%
Planes
4,990 votes
6
— Fair
65%
The Incredible Hulk
22,361 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup
2019-01-01T00:00:00Z2019-12-31T23:59:59Z