Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
cdemi
VIP
5
3
Followers
6
Following
Malta
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Alien
28,695 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,865 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,673 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,803 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
20,147 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,850 votes
7
— Good
77%
The Little Prince
4,444 votes
7
— Good
76%
Lord of War
9,951 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,599 votes
7
— Good
73%
Greyhound
8,668 votes
7
— Good
73%
Elemental
8,471 votes
7
— Good
73%
Free Guy
24,212 votes
7
— Good
73%
Jerry Maguire
5,403 votes
7
— Good
73%
Wrath of Man
12,768 votes
7
— Good
73%
The Unforgivable
4,217 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,959 votes
7
— Good
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,809 votes
7
— Good
71%
National Treasure
12,562 votes
7
— Good
71%
Anna
8,304 votes
7
— Good
71%
The Old Guard
10,857 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,676 votes
7
— Good
71%
The Aeronauts
2,682 votes
7
— Good
70%
Bad Boys for Life
14,636 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
20,022 votes
7
— Good
70%
Dumb Money
2,838 votes
7
— Good
69%
Space Jam
9,655 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,137 votes
7
— Good
69%
Air Force One
5,368 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,647 votes
7
— Good
67%
Hitman's Wife's Bodyguard
8,304 votes
7
— Good
66%
House of Gucci
6,148 votes
7
— Good
66%
The Last Witch Hunter
10,900 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,482 votes
7
— Good
65%
Gemini Man
12,374 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,810 votes
7
— Good
64%
Eternals
19,584 votes
7
— Good
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
14,126 votes
7
— Good
62%
Reminiscence
4,794 votes
7
— Good
61%
Roald Dahl's The Witches
4,124 votes
7
— Good
57%
Space Jam: A New Legacy
5,563 votes
7
— Good
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch