Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Josh
12
Followers
6
Following
Madrid, Madrid
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
248
movies
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,376 votes
9
— Superb
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
16,044 votes
6
— Fair
72%
The Mask
15,850 votes
8
— Great
68%
Men in Black II
15,725 votes
6
— Fair
72%
The Menu
15,273 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,948 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,579 votes
7
— Good
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,631 votes
6
— Fair
76%
(500) Days of Summer
14,227 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,701 votes
7
— Good
70%
Bruce Almighty
14,431 votes
6
— Fair
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,764 votes
6
— Fair
63%
Pixels
15,000 votes
3
— Bad
74%
The Devil Wears Prada
13,670 votes
9
— Superb
73%
The Simpsons Movie
13,676 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,918 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,692 votes
5
— Meh
70%
Bolt
12,712 votes
6
— Fair
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,660 votes
7
— Good
73%
Easy A
12,271 votes
7
— Good
76%
Hercules
11,872 votes
8
— Great
77%
Luca
11,754 votes
8
— Great
66%
Ted 2
12,643 votes
1
— Weak Sauce :(
71%
Ice Age: The Meltdown
11,936 votes
8
— Great
75%
I, Tonya
11,180 votes
6
— Fair
70%
Pitch Perfect 2
11,357 votes
7
— Good
81%
Deadpool & Wolverine
10,499 votes
7
— Good
72%
The Proposal
11,113 votes
7
— Good
69%
Friends with Benefits
11,175 votes
7
— Good
78%
Little Miss Sunshine
10,465 votes
10
— Totally Ninja!
77%
What We Do in the Shadows
10,504 votes
7
— Good
72%
Rango
10,803 votes
7
— Good
71%
Ready or Not
10,542 votes
6
— Fair
66%
The King's Man
10,944 votes
4
— Poor
72%
Turning Red
10,343 votes
8
— Great
71%
Paul
10,386 votes
7
— Good
68%
The Lobster
10,567 votes
6
— Fair
75%
Palm Springs
10,094 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,665 votes
7
— Good
75%
Poor Things
9,859 votes
9
— Superb
66%
The Internship
9,917 votes
7
— Good
73%
One Hundred and One Dalmatians
9,146 votes
8
— Great
78%
Moonrise Kingdom
8,770 votes
7
— Good
75%
Midnight in Paris
8,751 votes
9
— Superb
70%
Bridesmaids
8,990 votes
7
— Good
73%
The Favourite
8,669 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,352 votes
9
— Superb
71%
Mamma Mia!
8,753 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,994 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Love, Simon
7,845 votes
7
— Good
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,820 votes
7
— Good
69%
Project X
8,036 votes
6
— Fair
68%
Pitch Perfect 3
7,630 votes
5
— Meh
68%
Robots
7,004 votes
6
— Fair
66%
Hustlers
6,880 votes
7
— Good
75%
Begin Again
6,383 votes
8
— Great
70%
Saltburn
6,507 votes
7
— Good
70%
EuroTrip
6,512 votes
7
— Good
58%
Bad Teacher
7,111 votes
8
— Great
58%
Sex Tape
6,802 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch