trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Craig
0
followers
Guisborough
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
89
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
72%
United 93
2,200 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
28,003 votes
7
— Good
72%
Live Free or Die Hard
11,537 votes
7
— Good
71%
Cube
8,737 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,673 votes
7
— Good
71%
Mission: Impossible III
12,559 votes
6
— Fair
71%
A Scanner Darkly
3,444 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,891 votes
6
— Fair
70%
The Island
9,608 votes
7
— Good
70%
The Da Vinci Code
15,144 votes
7
— Good
70%
Tinker Tailor Soldier Spy
4,871 votes
7
— Good
69%
Cloverfield
12,294 votes
7
— Good
68%
The Bourne Legacy
12,209 votes
7
— Good
68%
Quantum of Solace
13,965 votes
5
— Meh
68%
X-Men: The Last Stand
17,453 votes
7
— Good
68%
The Exorcism of Emily Rose
3,668 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,953 votes
6
— Fair
67%
Syriana
1,881 votes
7
— Good
67%
War of the Worlds
12,362 votes
7
— Good
67%
High Crimes
1,140 votes
6
— Fair
66%
Flightplan
4,207 votes
6
— Fair
66%
The Interpreter
1,810 votes
7
— Good
66%
Red Eye
3,018 votes
5
— Meh
66%
Terminator Salvation
11,338 votes
7
— Good
64%
The Tourist
6,469 votes
6
— Fair
63%
Without a Paddle
1,255 votes
6
— Fair
62%
The Grudge
3,718 votes
6
— Fair
59%
Cube Zero
1,849 votes
5
— Meh
57%
Penthouse North
219 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup