trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
D.zkreet Deazoo
VIP
3
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
339
movies
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
66%
Hardcore Never Dies
170 votes
6
— Fair
68%
The Girl with a Bracelet
157 votes
6
— Fair
73%
Breathless
143 votes
8
— Great
69%
Buffet Froid
148 votes
7
— Good
67%
Saint Omer
139 votes
9
— Superb
69%
Cass
131 votes
5
— Meh
72%
London to Brighton
118 votes
8
— Great
67%
Courted
123 votes
6
— Fair
61%
Go Fast
128 votes
7
— Good
74%
Gangster's Paradise: Jerusalema
108 votes
6
— Fair
64%
Down Terrace
116 votes
6
— Fair
73%
Ajami
97 votes
9
— Superb
67%
Lorna's Silence
97 votes
7
— Good
59%
Wrong Turn at Tahoe
108 votes
6
— Fair
69%
R
90 votes
8
— Great
76%
The Wounds
74 votes
8
— Great
67%
The Nest
83 votes
7
— Good
60%
The Crew
88 votes
6
— Fair
66%
Jar City
74 votes
7
— Good
65%
Bloody Oranges
67 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Man on the Train
64 votes
6
— Fair
65%
Police, Adjective
56 votes
5
— Meh
58%
The First, the Last
57 votes
6
— Fair
70%
Katalin Varga
41 votes
7
— Good
64%
Have Mercy on Us All
42 votes
5
— Meh
69%
Noise
36 votes
6
— Fair
64%
Rivals
36 votes
2
— Terrible
56%
Armed Hands
36 votes
6
— Fair
58%
Crime Is Our Business
34 votes
6
— Fair
59%
The Cousin
30 votes
5
— Meh
66%
See How They Fall
19 votes
7
— Good
66%
The Magnet
19 votes
3
— Bad
64%
Angels in Fast Motion
15 votes
6
— Fair
66%
Already Dead
14 votes
6
— Fair
47%
The Big I Am
27 votes
4
— Poor
65%
Wesh, Wesh, What's Happening?
10 votes
6
— Fair
61%
Policeman
11 votes
5
— Meh
51%
1 Day
15 votes
6
— Fair
53%
A World of Ours
3 votes
5
— Meh
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup