Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
diego
VIP
5
0
Followers
3
Following
Muntinlupa City
32
diego
is watching
The Wedding Singer
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,281
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
20
21
22
82%
Deadpool
112,174 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
76,678 votes
8
— Great
85%
Interstellar
75,001 votes
8
— Great
86%
Inception
73,570 votes
7
— Good
87%
The Matrix
63,223 votes
8
— Great
80%
Logan
62,127 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,617 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,533 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,798 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,220 votes
6
— Fair
64%
Suicide Squad
59,531 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
50,982 votes
9
— Superb
81%
The Martian
52,874 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,673 votes
4
— Poor
84%
Avengers: Endgame
50,230 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,488 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,915 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,038 votes
8
— Great
81%
Joker
48,390 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,057 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
47,272 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,807 votes
6
— Fair
79%
Mad Max: Fury Road
47,866 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,974 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,749 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,659 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
47,185 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
42,673 votes
9
— Superb
78%
Deadpool 2
42,659 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,147 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,977 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,727 votes
6
— Fair
81%
Finding Nemo
40,205 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,850 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,617 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,965 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,600 votes
8
— Great
84%
The Lion King
38,170 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,696 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
40,301 votes
6
— Fair
71%
Jurassic World
41,192 votes
6
— Fair
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,194 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,911 votes
9
— Superb
79%
Dune
38,251 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,316 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,599 votes
6
— Fair
85%
Se7en
35,356 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,774 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,949 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
37,245 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,154 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,642 votes
6
— Fair
80%
Big Hero 6
34,914 votes
7
— Good
83%
Return of the Jedi
33,868 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,916 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
33,706 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,407 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,958 votes
5
— Meh
80%
Knives Out
33,564 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,477 votes
8
— Great
1
2
3
20
21
22
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch