Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Damien Ryan
VIP
OG
12
22
Followers
2
Following
Cambridge, UK
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Romance
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
184
movies
Romance
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
65%
First Knight
1,605 votes
4
— Poor
64%
The Knight Before Christmas
1,602 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
The Piano
1,464 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
Their Finest
1,379 votes
7
— Good
79%
Feast
1,281 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Remains of the Day
1,309 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Bros
1,394 votes
9
— Superb
63%
Superintelligence
1,370 votes
5
— Meh
79%
Millennium Actress
1,204 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The African Queen
1,226 votes
8
— Great
68%
Juliet, Naked
1,247 votes
6
— Fair
62%
The Prom
1,226 votes
7
— Good
76%
The Philadelphia Story
1,071 votes
6
— Fair
75%
Bringing Up Baby
1,068 votes
7
— Good
63%
Friends with Kids
1,090 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Ibiza
1,102 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Look Both Ways
1,031 votes
5
— Meh
78%
Clouds
888 votes
8
— Great
65%
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
975 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Fiddler on the Roof
887 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Locked Down
1,027 votes
6
— Fair
66%
Angus, Thongs and Perfect Snogging
918 votes
8
— Great
82%
In a Heartbeat
805 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sophie's Choice
849 votes
8
— Great
67%
Holiday in the Wild
872 votes
5
— Meh
65%
Single All the Way
876 votes
8
— Great
71%
Battle for Sevastopol
788 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Looking: The Movie
732 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Looking: The Movie
732 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Les Misérables
742 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Muriel's Wedding
744 votes
9
— Superb
63%
Happiness for Beginners
761 votes
8
— Great
64%
The Love Punch
746 votes
4
— Poor
67%
Stargirl
713 votes
6
— Fair
73%
Rye Lane
624 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Operation Petticoat
525 votes
8
— Great
65%
Wedding Season
542 votes
7
— Good
85%
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall
464 votes
7
— Good
70%
Supernova
518 votes
7
— Good
67%
Quartet
483 votes
10
— Totally Ninja!
74%
This Christmas
456 votes
7
— Good
64%
What's Love Got to Do with It?
484 votes
7
— Good
73%
Dating Amber
446 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Out
412 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Long Story Short
439 votes
5
— Meh
58%
Fame
479 votes
1
— Weak Sauce :(
63%
Baggage Claim
416 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Spoiler Alert
359 votes
10
— Totally Ninja!
63%
My Old Lady
356 votes
8
— Great
72%
Swing Time
312 votes
7
— Good
63%
SuperBob
270 votes
8
— Great
68%
Ordinary Love
245 votes
10
— Totally Ninja!
51%
I Believe in Santa
239 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Meet the Patels
147 votes
10
— Totally Ninja!
67%
This Is Christmas
146 votes
6
— Fair
78%
One Minute Time Machine
129 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Nine Kittens of Christmas
127 votes
6
— Fair
55%
A Guide to Second Date Sex
107 votes
9
— Superb
77%
Gavin and Stacey: A Special Christmas
58 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Ghosts of Christmas Past
58 votes
4
— Poor
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch