trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
dobata
8
followers
Bulgaria
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,055
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
33
34
35
71%
X-Men: Apocalypse
37,027 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,972 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,905 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,750 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,564 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,110 votes
6
— Fair
81%
Monsters, Inc.
36,043 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,921 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,832 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,133 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,862 votes
6
— Fair
85%
Se7en
34,363 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,338 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,255 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,146 votes
6
— Fair
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,130 votes
6
— Fair
77%
The Revenant
33,880 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,716 votes
6
— Fair
75%
Now You See Me
33,568 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,234 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,209 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,162 votes
6
— Fair
80%
Gone Girl
32,715 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,665 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,628 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,614 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,574 votes
7
— Good
74%
Split
32,537 votes
5
— Meh
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,778 votes
6
— Fair
78%
X-Men: Days of Future Past
31,503 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,776 votes
5
— Meh
79%
Ratatouille
30,758 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,722 votes
6
— Fair
77%
Home Alone
30,680 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,644 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,500 votes
6
— Fair
75%
Dunkirk
30,401 votes
6
— Fair
75%
Finding Dory
30,396 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,288 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,197 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,815 votes
3
— Bad
75%
Gravity
29,777 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,279 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,264 votes
8
— Great
74%
It
29,112 votes
5
— Meh
67%
Lucy
29,089 votes
2
— Terrible
82%
How to Train Your Dragon
28,824 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,660 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,619 votes
6
— Fair
85%
The Silence of the Lambs
28,601 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,445 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,419 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,246 votes
6
— Fair
81%
Toy Story 3
28,090 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,052 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,721 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,548 votes
8
— Great
84%
Alien
27,281 votes
6
— Fair
82%
Die Hard
27,247 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,168 votes
8
— Great
1
2
3
33
34
35
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup