Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
drushe
2
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
216
movies
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
80%
The Bourne Identity
22,950 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,922 votes
6
— Fair
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,882 votes
8
— Great
74%
X-Men
22,839 votes
8
— Great
73%
Looper
22,225 votes
8
— Great
72%
Oblivion
22,091 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,058 votes
8
— Great
71%
Transformers
22,018 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,796 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,448 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,411 votes
8
— Great
65%
Spider-Man 3
21,304 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,079 votes
9
— Superb
73%
I, Robot
20,946 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,734 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,500 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,355 votes
7
— Good
74%
Independence Day
20,046 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,875 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,825 votes
9
— Superb
70%
Snowpiercer
19,580 votes
8
— Great
77%
Fury
19,322 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,107 votes
8
— Great
77%
Taken
19,048 votes
8
— Great
73%
X2
18,711 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,602 votes
8
— Great
67%
Terminator Genisys
18,559 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
18,041 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,986 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,853 votes
8
— Great
71%
In Time
17,846 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
17,244 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
17,186 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,126 votes
7
— Good
63%
Transformers: Age of Extinction
16,891 votes
7
— Good
73%
The Man from U.N.C.L.E.
16,797 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,754 votes
6
— Fair
83%
Scarface
16,737 votes
9
— Superb
74%
Mission: Impossible
16,662 votes
7
— Good
67%
Hancock
16,336 votes
7
— Good
66%
Insurgent
16,101 votes
8
— Great
65%
San Andreas
15,839 votes
5
— Meh
68%
Men in Black II
15,743 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,618 votes
8
— Great
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
15,290 votes
6
— Fair
71%
Chappie
15,283 votes
9
— Superb
70%
Ender's Game
15,215 votes
7
— Good
68%
The Day After Tomorrow
15,211 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,186 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,979 votes
9
— Superb
60%
Fantastic Four
14,568 votes
6
— Fair
78%
Predator
14,327 votes
8
— Great
78%
Children of Men
14,181 votes
8
— Great
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
14,173 votes
7
— Good
73%
Blade
14,122 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,998 votes
8
— Great
71%
Spy
13,965 votes
8
— Great
64%
RoboCop
13,549 votes
7
— Good
72%
Armageddon
13,456 votes
7
— Good
80%
Rush
13,436 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch