Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
someone.nova
0
Followers
7
Following
California
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
63,200 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
29,692 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
24,000 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
20,389 votes
8
— Great
67%
Alice in Wonderland
16,967 votes
8
— Great
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,848 votes
7
— Good
75%
Encanto
14,758 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,665 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,812 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Red Notice
13,692 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,876 votes
6
— Fair
78%
Coraline
12,167 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,299 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Onward
12,024 votes
8
— Great
77%
10 Things I Hate About You
11,775 votes
8
— Great
77%
Luca
11,712 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Scream
11,818 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,311 votes
10
— Totally Ninja!
74%
School of Rock
10,389 votes
7
— Good
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,946 votes
7
— Good
72%
Love and Monsters
9,474 votes
8
— Great
76%
Stardust
8,211 votes
7
— Good
72%
Hook
7,987 votes
8
— Great
72%
Eyes Wide Shut
7,842 votes
5
— Meh
72%
Step Brothers
7,460 votes
8
— Great
66%
Smile
7,455 votes
6
— Fair
70%
Blended
7,137 votes
7
— Good
67%
The Spy Who Dumped Me
7,041 votes
7
— Good
73%
Booksmart
6,704 votes
8
— Great
72%
Smurfs: The Lost Village
5,994 votes
7
— Good
69%
How to Lose a Guy in 10 Days
5,677 votes
7
— Good
67%
Casper
5,756 votes
7
— Good
66%
Fear Street: 1994
5,071 votes
6
— Fair
67%
The Longest Yard
5,005 votes
7
— Good
67%
Freaky Friday
4,726 votes
6
— Fair
77%
The Peanut Butter Falcon
4,101 votes
9
— Superb
65%
Evolution
4,275 votes
7
— Good
65%
Jeepers Creepers
4,208 votes
6
— Fair
63%
Bodies Bodies Bodies
3,522 votes
7
— Good
69%
Spirited
3,361 votes
7
— Good
62%
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed
3,285 votes
7
— Good
60%
That's My Boy
3,295 votes
8
— Great
56%
Hubie Halloween
3,148 votes
6
— Fair
71%
Peter Pan
2,506 votes
8
— Great
68%
Blue Streak
2,473 votes
7
— Good
76%
Detachment
2,249 votes
10
— Totally Ninja!
54%
Superhero Movie
2,516 votes
4
— Poor
74%
The Wicker Man
2,072 votes
7
— Good
61%
Little Evil
2,080 votes
4
— Poor
71%
Half Baked
1,853 votes
7
— Good
67%
Alex Strangelove
1,626 votes
7
— Good
73%
But I'm a Cheerleader
1,387 votes
7
— Good
76%
Rudy
1,271 votes
7
— Good
68%
UglyDolls
1,329 votes
3
— Bad
61%
Beverly Hills Ninja
1,387 votes
7
— Good
69%
Nothing to Hide
1,251 votes
7
— Good
35%
Epic Movie
1,779 votes
5
— Meh
62%
The Prom
1,219 votes
7
— Good
62%
Bulletproof
1,126 votes
8
— Great
67%
Romy and Michele's High School Reunion
1,024 votes
4
— Poor
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch