Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Fred
1
Follower
1
Following
London, Ontario
62
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Science Fiction
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
101
movies
Science Fiction
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
66%
Dark Skies
3,210 votes
7
— Good
67%
Totally Killer
2,746 votes
6
— Fair
59%
Infinity Pool
2,796 votes
6
— Fair
59%
Spaceman
2,643 votes
6
— Fair
64%
Possessor Uncut
2,432 votes
5
— Meh
64%
Jackpot!
2,424 votes
7
— Good
58%
Voyagers
2,535 votes
7
— Good
62%
Vesper
2,301 votes
6
— Fair
58%
2067
2,247 votes
6
— Fair
57%
Crimes of the Future
2,236 votes
5
— Meh
60%
Arcadian
2,025 votes
7
— Good
56%
Pandemic
1,951 votes
8
— Great
54%
Choose or Die
1,778 votes
6
— Fair
56%
Mother/Android
1,735 votes
6
— Fair
58%
Skylines
1,621 votes
6
— Fair
63%
Superintelligence
1,370 votes
6
— Fair
58%
I.S.S.
1,318 votes
6
— Fair
65%
Black Box
1,187 votes
7
— Good
63%
The Blackout
1,198 votes
6
— Fair
61%
Significant Other
1,199 votes
7
— Good
62%
Afraid
1,158 votes
6
— Fair
58%
Breathe
974 votes
6
— Fair
65%
Subservience
894 votes
7
— Good
61%
Come True
845 votes
5
— Meh
58%
The Devil Conspiracy
863 votes
6
— Fair
49%
Project Gemini
929 votes
6
— Fair
67%
The In Between
733 votes
6
— Fair
61%
Humane
620 votes
6
— Fair
49%
Demonic
586 votes
6
— Fair
54%
Foe
533 votes
6
— Fair
56%
Margaux
474 votes
6
— Fair
62%
Birth/Rebirth
440 votes
6
— Fair
48%
Warning
412 votes
6
— Fair
61%
Silver and the Book of Dreams
243 votes
7
— Good
63%
Omni Loop
230 votes
6
— Fair
53%
Control
194 votes
6
— Fair
51%
After the Pandemic
172 votes
6
— Fair
48%
Ape vs Mecha Ape
109 votes
5
— Meh
53%
I Am Mortal
95 votes
6
— Fair
57%
The Return
84 votes
6
— Fair
45%
The Eden Theory
28 votes
5
— Meh
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch