Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
MrPotatoBeard
16
Followers
17
Following
Ohio
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Science Fiction
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
619
movies
Science Fiction
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
63%
Tank Girl
1,046 votes
6
— Fair
66%
Bad Taste
1,022 votes
7
— Good
68%
Fire in the Sky
990 votes
8
— Great
63%
The Black Hole
995 votes
6
— Fair
62%
Here Alone
1,001 votes
6
— Fair
65%
Deep Rising
971 votes
7
— Good
81%
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem
860 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Hellraiser: Bloodline
1,027 votes
8
— Great
66%
Mad God
930 votes
7
— Good
57%
The Astronaut's Wife
1,004 votes
6
— Fair
59%
Books of Blood
959 votes
7
— Good
63%
Village of the Damned
930 votes
7
— Good
65%
Multiplicity
906 votes
7
— Good
63%
The Final Cut
849 votes
7
— Good
66%
LEGO Star Wars Holiday Special
823 votes
8
— Great
52%
Black Friday
924 votes
4
— Poor
70%
Repo! The Genetic Opera
766 votes
8
— Great
65%
Justice League: Crisis on Infinite Earths Part Two
794 votes
7
— Good
66%
The Blob
744 votes
7
— Good
62%
Crater
747 votes
7
— Good
75%
Invader Zim: Enter the Florpus
658 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Toys
758 votes
6
— Fair
74%
Auntie Edna
578 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Team Thor: Part 2
593 votes
8
— Great
54%
The Island of Dr. Moreau
675 votes
6
— Fair
51%
Hellraiser: Hellworld
685 votes
6
— Fair
62%
Cocoon: The Return
596 votes
5
— Meh
61%
Humane
604 votes
6
— Fair
62%
Disturbing Behavior
594 votes
7
— Good
60%
Earth Girls Are Easy
604 votes
6
— Fair
59%
Rabid
604 votes
6
— Fair
58%
The Ewok Adventure
584 votes
6
— Fair
63%
Return of the Living Dead III
555 votes
7
— Good
63%
Body Snatchers
522 votes
6
— Fair
61%
Scorched Earth
520 votes
6
— Fair
56%
Ravenous
528 votes
6
— Fair
53%
Day of the Dead
543 votes
7
— Good
65%
The Shift
477 votes
7
— Good
59%
Puppet Master
487 votes
6
— Fair
71%
Rakka
425 votes
8
— Great
67%
SpaceCamp
432 votes
7
— Good
65%
Alligator
434 votes
6
— Fair
64%
LEGO Star Wars Terrifying Tales
433 votes
8
— Great
53%
Attack of the Killer Tomatoes!
485 votes
6
— Fair
56%
Ewoks: The Battle for Endor
460 votes
6
— Fair
62%
Birth/Rebirth
430 votes
5
— Meh
57%
My Favorite Martian
441 votes
7
— Good
68%
Escape to Witch Mountain
389 votes
7
— Good
71%
Frankenweenie
336 votes
7
— Good
62%
Monkey Shines
357 votes
7
— Good
59%
Something in the Dirt
366 votes
6
— Fair
62%
Love Potion No. 9
348 votes
6
— Fair
64%
Hulk: Where Monsters Dwell
339 votes
7
— Good
71%
Zygote
310 votes
8
— Great
68%
Smash and Grab
320 votes
8
— Great
70%
The Absent-Minded Professor
284 votes
9
— Superb
58%
Zen - Grogu and Dust Bunnies
315 votes
6
— Fair
62%
Cuckoo
300 votes
9
— Superb
62%
LEGO Star Wars Summer Vacation
279 votes
7
— Good
69%
Firebase
242 votes
8
— Great
1
2
3
9
10
11
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch