Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Gian Flores
0
Followers
0
Following
Santa Rosa, Calabarzon
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
585
movies
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
8
9
10
71%
Ice Age: The Meltdown
11,937 votes
6
— Fair
71%
50 First Dates
11,726 votes
6
— Fair
71%
The World's End
11,744 votes
8
— Great
75%
Gremlins
11,364 votes
6
— Fair
71%
Rio
11,649 votes
6
— Fair
70%
The 40 Year Old Virgin
11,706 votes
7
— Good
63%
Teenage Mutant Ninja Turtles
12,393 votes
3
— Bad
73%
Juno
11,417 votes
8
— Great
66%
6 Underground
11,643 votes
4
— Poor
77%
The Emperor's New Groove
10,784 votes
8
— Great
72%
The Proposal
11,118 votes
4
— Poor
81%
Life of Brian
10,475 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Friends with Benefits
11,182 votes
5
— Meh
77%
What We Do in the Shadows
10,512 votes
7
— Good
73%
Rush Hour
10,727 votes
7
— Good
77%
In Bruges
10,420 votes
8
— Great
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,915 votes
7
— Good
65%
The Dictator
11,228 votes
7
— Good
71%
Dumb and Dumber
10,771 votes
6
— Fair
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,774 votes
9
— Superb
73%
Crazy Rich Asians
10,562 votes
8
— Great
74%
School of Rock
10,417 votes
7
— Good
71%
Bad Boys II
10,485 votes
5
— Meh
71%
Paul
10,393 votes
7
— Good
67%
Shrek Forever After
10,666 votes
5
— Meh
64%
Click
10,732 votes
5
— Meh
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,294 votes
6
— Fair
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
10,083 votes
7
— Good
65%
A Million Ways to Die in the West
10,563 votes
8
— Great
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,968 votes
8
— Great
70%
Yes Man
9,996 votes
7
— Good
70%
Idiocracy
9,974 votes
7
— Good
69%
Mike and Dave Need Wedding Dates
10,018 votes
5
— Meh
69%
Puss in Boots
9,954 votes
7
— Good
66%
The Internship
9,919 votes
5
— Meh
65%
Scary Movie
9,987 votes
6
— Fair
69%
Warm Bodies
9,717 votes
7
— Good
69%
Space Jam
9,681 votes
7
— Good
72%
Love and Monsters
9,490 votes
6
— Fair
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,545 votes
7
— Good
74%
Mrs. Doubtfire
9,256 votes
7
— Good
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,923 votes
9
— Superb
71%
Liar Liar
9,323 votes
7
— Good
73%
One Hundred and One Dalmatians
9,150 votes
7
— Good
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,917 votes
8
— Great
65%
Murder Mystery
9,646 votes
7
— Good
78%
Fantastic Mr. Fox
8,748 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,773 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Chef
8,882 votes
8
— Great
71%
Ghostbusters II
9,104 votes
6
— Fair
74%
The Edge of Seventeen
8,861 votes
7
— Good
65%
Grown Ups
9,429 votes
5
— Meh
75%
Midnight in Paris
8,756 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Big Sick
8,551 votes
8
— Great
71%
Mamma Mia!
8,761 votes
7
— Good
70%
Meet the Parents
8,754 votes
8
— Great
64%
Dark Shadows
9,192 votes
6
— Fair
68%
The A-Team
8,837 votes
5
— Meh
62%
R.I.P.D.
9,077 votes
6
— Fair
62%
The Emoji Movie
9,056 votes
2
— Terrible
1
2
3
4
8
9
10
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch