Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Hadley Dawson
VIP
2
0
Followers
0
Following
Republic, Missouri
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
130
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
81%
The Avengers
66,685 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,202 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,893 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,208 votes
8
— Great
81%
Joker
48,364 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,857 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,961 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,006 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,664 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,065 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,837 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,596 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,686 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,228 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,691 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,395 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,282 votes
8
— Great
84%
Coco
32,352 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,643 votes
8
— Great
70%
Venom
34,377 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,313 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,750 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,452 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,589 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,797 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,964 votes
8
— Great
83%
Memento
26,533 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,586 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,799 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
25,045 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
23,857 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,195 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,811 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,671 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,874 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,953 votes
8
— Great
77%
Fury
19,246 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,369 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,674 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,868 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,228 votes
8
— Great
70%
The Legend of Tarzan
18,024 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,581 votes
8
— Great
75%
Source Code
17,217 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,291 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,694 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,763 votes
8
— Great
67%
Alice in Wonderland
16,967 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
16,218 votes
8
— Great
73%
American Made
16,071 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,564 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,759 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,621 votes
8
— Great
68%
Godzilla vs. Kong
15,440 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,893 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
14,768 votes
8
— Great
70%
Sonic the Hedgehog
14,386 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,333 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,674 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,331 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch