trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
helt ensam
VIP
8
0
followers
Germany
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
Rated At
2018-01-01T00:00:00Z
2018-12-31T23:59:59Z
149
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
87%
Fight Club
49,302 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,697 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,412 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,547 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,427 votes
5
— Meh
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,052 votes
7
— Good
74%
Split
32,468 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,875 votes
6
— Fair
77%
Home Alone
30,612 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,329 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,717 votes
8
— Great
84%
Alien
27,177 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,638 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,248 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,187 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,683 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,494 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,880 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,509 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,310 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,454 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,325 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,438 votes
9
— Superb
70%
Solo: A Star Wars Story
22,141 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,195 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,295 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,004 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,401 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,858 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,662 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,187 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,282 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,559 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,647 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,719 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,633 votes
5
— Meh
75%
Upgrade
15,189 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,832 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,450 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,351 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,883 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,663 votes
8
— Great
73%
Lady Bird
12,661 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,769 votes
8
— Great
64%
Fifty Shades Darker
13,196 votes
3
— Bad
71%
The Book of Eli
12,440 votes
7
— Good
85%
City of God
11,060 votes
9
— Superb
69%
Cloverfield
12,225 votes
6
— Fair
77%
Searching
10,384 votes
9
— Superb
78%
Call Me by Your Name
10,278 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,164 votes
8
— Great
67%
It Follows
11,000 votes
7
— Good
67%
mother!
10,973 votes
6
— Fair
73%
Rush Hour
10,381 votes
8
— Great
73%
Crazy Rich Asians
10,329 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,807 votes
7
— Good
71%
Tag
10,351 votes
6
— Fair
76%
Darkest Hour
9,961 votes
6
— Fair
75%
Molly's Game
9,818 votes
8
— Great
76%
The Others
9,447 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup
2018-01-01T00:00:00Z2018-12-31T23:59:59Z