trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Felipe
VIP
71
followers
São Paulo, Brazil
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Family
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
158
movies
Family
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
76%
Onward
11,849 votes
8
— Great
78%
Coraline
11,655 votes
8
— Great
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,959 votes
8
— Great
77%
Luca
11,441 votes
8
— Great
81%
Wonder
11,021 votes
8
— Great
70%
Alice Through the Looking Glass
11,672 votes
6
— Fair
71%
Cinderella
10,467 votes
9
— Superb
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,770 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Home
10,238 votes
7
— Good
72%
Turning Red
10,050 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,435 votes
6
— Fair
72%
Maleficent: Mistress of Evil
9,869 votes
6
— Fair
72%
Snow White and the Seven Dwarfs
9,703 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,332 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Puss in Boots
9,710 votes
6
— Fair
74%
The Princess and the Frog
9,345 votes
7
— Good
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,740 votes
8
— Great
72%
Wonka
8,598 votes
8
— Great
74%
Pete's Dragon
8,110 votes
7
— Good
83%
Klaus
7,635 votes
8
— Great
73%
Elemental
8,020 votes
7
— Good
72%
Pinocchio
8,054 votes
8
— Great
75%
Matilda
7,826 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ferdinand
7,780 votes
6
— Fair
72%
Bambi
7,878 votes
8
— Great
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,756 votes
6
— Fair
72%
Dumbo
7,405 votes
8
— Great
71%
Chicken Run
7,349 votes
8
— Great
67%
Lightyear
7,095 votes
8
— Great
70%
Minions: The Rise of Gru
6,818 votes
7
— Good
75%
Big
6,436 votes
8
— Great
69%
Dumbo
6,708 votes
8
— Great
69%
Rio 2
6,670 votes
7
— Good
70%
Mary Poppins Returns
6,019 votes
7
— Good
70%
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
5,974 votes
7
— Good
75%
The Book of Life
5,541 votes
7
— Good
73%
Marley & Me
5,563 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Peanuts Movie
5,531 votes
8
— Great
68%
Honey, I Shrunk the Kids
5,572 votes
8
— Great
75%
Christopher Robin
5,263 votes
7
— Good
61%
The Smurfs
5,716 votes
6
— Fair
65%
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water
5,214 votes
7
— Good
66%
High School Musical
5,065 votes
7
— Good
75%
Fantasia
4,756 votes
8
— Great
62%
101 Dalmatians
5,087 votes
7
— Good
63%
The Little Mermaid
5,024 votes
7
— Good
67%
Scoob!
4,028 votes
6
— Fair
66%
High School Musical 2
3,766 votes
7
— Good
80%
Nimona
3,366 votes
8
— Great
73%
The Sea Beast
3,405 votes
8
— Great
62%
Tom & Jerry
3,610 votes
4
— Poor
73%
Shaun the Sheep Movie
3,187 votes
8
— Great
65%
High School Musical 3: Senior Year
3,225 votes
7
— Good
64%
Cheaper by the Dozen
3,105 votes
6
— Fair
82%
Wolfwalkers
2,372 votes
8
— Great
78%
When Marnie Was There
2,396 votes
8
— Great
79%
Inside Out 2
2,150 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Pinocchio
2,399 votes
5
— Meh
76%
Bao
2,091 votes
8
— Great
70%
Missing Link
2,177 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup