trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Inconsiderate
VIP
6
5
followers
Vancouver, Canada
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
510
movies
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
61%
The Cloverfield Paradox
9,046 votes
8
— Great
61%
Old
9,014 votes
5
— Meh
67%
Halloween
8,552 votes
9
— Superb
68%
Saw II
8,513 votes
9
— Superb
70%
28 Weeks Later
8,393 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Brightburn
8,624 votes
7
— Good
67%
M3GAN
8,489 votes
7
— Good
74%
A Nightmare on Elm Street
7,887 votes
7
— Good
69%
Sinister
8,043 votes
9
— Superb
63%
Blade: Trinity
8,405 votes
7
— Good
63%
Carrie
8,107 votes
8
— Great
64%
47 Meters Down
7,805 votes
9
— Superb
63%
AVP: Alien vs. Predator
7,843 votes
8
— Great
71%
Last Night in Soho
7,333 votes
6
— Fair
65%
Jigsaw
7,643 votes
7
— Good
64%
The Visit
7,642 votes
6
— Fair
65%
Scream
7,555 votes
7
— Good
69%
Event Horizon
7,272 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Blair Witch Project
7,497 votes
4
— Poor
68%
Evil Dead
7,214 votes
9
— Superb
69%
Barbarian
7,095 votes
5
— Meh
68%
Insidious: Chapter 2
7,118 votes
2
— Terrible
73%
Dawn of the Dead
6,826 votes
10
— Totally Ninja!
65%
X
7,136 votes
7
— Good
66%
Smile
7,072 votes
9
— Superb
73%
The Evil Dead
6,719 votes
6
— Fair
65%
Saw III
7,056 votes
6
— Fair
59%
The New Mutants
7,414 votes
6
— Fair
68%
Silent Hill
6,877 votes
6
— Fair
71%
Talk to Me
6,522 votes
8
— Great
63%
Paranormal Activity
6,909 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Final Destination 2
6,820 votes
8
— Great
61%
The First Purge
6,981 votes
8
— Great
75%
Bram Stoker's Dracula
6,242 votes
5
— Meh
67%
Scream 2
6,529 votes
7
— Good
66%
The Babysitter
6,508 votes
8
— Great
76%
Army of Darkness
6,007 votes
9
— Superb
50%
Death Note
7,298 votes
7
— Good
65%
Crawl
6,389 votes
4
— Poor
75%
The Fly
5,932 votes
7
— Good
67%
Evil Dead Rise
6,211 votes
8
— Great
63%
Knock at the Cabin
6,342 votes
6
— Fair
67%
Happy Death Day 2U
6,145 votes
9
— Superb
60%
Rings
6,419 votes
7
— Good
66%
Ouija: Origin of Evil
6,136 votes
7
— Good
67%
The Belko Experiment
6,089 votes
7
— Good
65%
Insidious: Chapter 3
6,031 votes
6
— Fair
63%
Final Destination 3
6,085 votes
5
— Meh
63%
Saw IV
5,947 votes
7
— Good
67%
Renfield
5,746 votes
7
— Good
59%
Fantasy Island
6,039 votes
8
— Great
72%
Tremors
5,390 votes
8
— Great
75%
Evil Dead II
5,273 votes
5
— Meh
74%
Poltergeist
5,322 votes
5
— Meh
65%
Insidious: The Last Key
5,641 votes
7
— Good
67%
Scream VI
5,471 votes
6
— Fair
65%
Scream 4
5,577 votes
8
— Great
60%
Jennifer's Body
5,721 votes
8
— Great
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,976 votes
8
— Great
65%
Drag Me to Hell
5,400 votes
9
— Superb
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup