trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
chunk Munky
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Mystery
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
214
movies
Mystery
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
67%
Sherlock Gnomes
2,067 votes
6
— Fair
78%
Rebecca
2,037 votes
7
— Good
68%
The Fog
2,026 votes
7
— Good
67%
New Nightmare
1,983 votes
7
— Good
61%
Urban Legend
1,830 votes
7
— Good
83%
Witness for the Prosecution
1,816 votes
8
— Great
71%
Day of the Dead
1,726 votes
7
— Good
58%
The Haunting
1,726 votes
6
— Fair
64%
Hide and Seek
1,717 votes
6
— Fair
64%
Joe Dirt
1,652 votes
6
— Fair
66%
I Am Not a Serial Killer
1,645 votes
7
— Good
76%
Notorious
1,636 votes
7
— Good
74%
To Catch a Thief
1,591 votes
7
— Good
46%
The Wicker Man
1,518 votes
4
— Poor
64%
A Dark Song
1,510 votes
7
— Good
62%
All Good Things
1,496 votes
6
— Fair
73%
The Man Who Knew Too Much
1,375 votes
7
— Good
61%
Kill Me Three Times
1,374 votes
7
— Good
62%
Come to Daddy
1,331 votes
7
— Good
65%
Lost Girls
1,328 votes
6
— Fair
70%
Black Christmas
1,246 votes
7
— Good
73%
The 39 Steps
1,142 votes
7
— Good
73%
The 39 Steps
1,142 votes
7
— Good
54%
Psycho
1,092 votes
4
— Poor
46%
Book of Shadows: Blair Witch 2
1,063 votes
6
— Fair
73%
Unacknowledged
1,027 votes
7
— Good
61%
6 Souls
964 votes
7
— Good
75%
The Lady Vanishes
955 votes
8
— Great
59%
The Lodgers
923 votes
6
— Fair
69%
House on Haunted Hill
810 votes
6
— Fair
65%
Grabbers
800 votes
7
— Good
71%
Suspicion
708 votes
7
— Good
61%
The Canal
639 votes
7
— Good
66%
My Bloody Valentine
619 votes
6
— Fair
63%
Havenhurst
598 votes
7
— Good
56%
My Soul to Take
577 votes
6
— Fair
57%
Willow Creek
574 votes
6
— Fair
62%
Disturbing Behavior
573 votes
6
— Fair
53%
Urban Legends: Final Cut
555 votes
6
— Fair
72%
Sherlock: The Abominable Bride
523 votes
8
— Great
76%
An Inspector Calls
523 votes
8
— Great
72%
The Great Muppet Caper
495 votes
7
— Good
59%
Invitation to a Murder
494 votes
6
— Fair
63%
April Fool's Day
441 votes
7
— Good
64%
Agatha and the Truth of Murder
416 votes
7
— Good
59%
Cherry Falls
399 votes
6
— Fair
64%
Cropsey
397 votes
7
— Good
83%
Michael Jackson's Thriller
377 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Silent Night
372 votes
5
— Meh
66%
The Man Who Knew Too Much
348 votes
6
— Fair
68%
Red Riding: The Year of Our Lord 1974
346 votes
7
— Good
68%
I Walked with a Zombie
289 votes
7
— Good
70%
Scooby-Doo! and WWE: Curse of the Speed Demon
261 votes
7
— Good
61%
Drowning Mona
249 votes
7
— Good
69%
Red Riding: The Year of Our Lord 1980
228 votes
7
— Good
69%
Red Riding: The Year of Our Lord 1983
204 votes
7
— Good
77%
Doctor Who: The Waters of Mars
169 votes
8
— Great
55%
The River Murders
163 votes
7
— Good
74%
Doctor Who: Planet of the Dead
144 votes
8
— Great
71%
Doctor Who: The Next Doctor
140 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup