trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
JCG
VIP
OG
12
12
followers
Toronto, Canada
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
229
movies
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
73%
Bad Boys
12,139 votes
7
— Good
73%
Easy A
12,093 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,508 votes
8
— Great
66%
Neighbors
12,657 votes
6
— Fair
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,959 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,495 votes
9
— Superb
76%
Hercules
11,607 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,976 votes
9
— Superb
73%
Juno
11,208 votes
7
— Good
77%
The Emperor's New Groove
10,541 votes
8
— Great
69%
Friends with Benefits
11,019 votes
8
— Great
73%
Rush Hour
10,446 votes
8
— Great
73%
Crazy Rich Asians
10,387 votes
7
— Good
71%
Paul
10,223 votes
7
— Good
72%
Logan Lucky
10,048 votes
8
— Great
65%
The Lost City
10,538 votes
6
— Fair
71%
Bad Boys II
10,042 votes
6
— Fair
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,114 votes
8
— Great
64%
Click
10,488 votes
6
— Fair
66%
The Internship
9,812 votes
7
— Good
74%
Mrs. Doubtfire
9,025 votes
8
— Great
71%
Yesterday
9,101 votes
7
— Good
65%
Murder Mystery
9,471 votes
6
— Fair
75%
Chef
8,707 votes
7
— Good
74%
The Edge of Seventeen
8,765 votes
7
— Good
75%
The Big Sick
8,464 votes
8
— Great
70%
The Heat
8,696 votes
6
— Fair
71%
Mamma Mia!
8,527 votes
7
— Good
77%
Instant Family
8,116 votes
8
— Great
71%
Long Shot
8,132 votes
7
— Good
73%
Coming to America
7,942 votes
7
— Good
71%
The Grinch
8,081 votes
7
— Good
68%
Just Go with It
8,199 votes
7
— Good
76%
50/50
7,680 votes
7
— Good
68%
Hitch
8,002 votes
6
— Fair
71%
Rush Hour 2
7,735 votes
8
— Great
74%
Notting Hill
7,286 votes
8
— Great
65%
Get Hard
7,713 votes
4
— Poor
66%
Knight and Day
7,449 votes
5
— Meh
67%
Knocked Up
7,337 votes
6
— Fair
67%
American Reunion
7,260 votes
6
— Fair
66%
Happy Feet
7,329 votes
6
— Fair
69%
Daddy's Home 2
7,153 votes
6
— Fair
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,638 votes
9
— Superb
70%
Blended
7,024 votes
6
— Fair
77%
Eddie the Eagle
6,535 votes
8
— Great
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,478 votes
7
— Good
69%
Legally Blonde
6,491 votes
6
— Fair
70%
EuroTrip
6,365 votes
6
— Fair
75%
The Bucket List
6,000 votes
7
— Good
66%
No Strings Attached
6,291 votes
8
— Great
69%
The Girl Next Door
6,132 votes
6
— Fair
69%
Ride Along 2
6,137 votes
6
— Fair
67%
Rush Hour 3
5,955 votes
7
— Good
68%
13 Going on 30
5,881 votes
5
— Meh
76%
Sing 2
5,500 votes
7
— Good
67%
Ride Along
5,475 votes
6
— Fair
72%
The Parent Trap
5,227 votes
8
— Great
73%
We Bought a Zoo
5,098 votes
8
— Great
66%
The Change-Up
5,313 votes
6
— Fair
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup