Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
jchaven
2
Followers
33
Following
Nerdocrumbesia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
147
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
90%
Hidden Potential
2 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,200 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,134 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
74,973 votes
8
— Great
84%
Alien
28,693 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,791 votes
8
— Great
82%
Deadpool
112,136 votes
6
— Fair
82%
The Princess Bride
12,267 votes
8
— Great
82%
Dinner for Few
20 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,535 votes
9
— Superb
81%
The Thing
12,195 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
15,169 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,858 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,712 votes
9
— Superb
80%
A Charlie Brown Christmas
3,214 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
16,147 votes
9
— Superb
80%
But I'd Really Have to Kill You
1 vote
8
— Great
80%
Three Little Cats
6 votes
9
— Superb
80%
A Recipe for Gruel
1 vote
8
— Great
80%
Hum
4 votes
8
— Great
79%
I, Daniel Blake
2,732 votes
9
— Superb
79%
Cool Hand Luke
2,558 votes
9
— Superb
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,280 votes
9
— Superb
79%
Mickey's Christmas Carol
1,894 votes
7
— Good
79%
Citizen Kane
6,308 votes
9
— Superb
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,103 votes
8
— Great
78%
Moon
13,133 votes
8
— Great
78%
My Cousin Vinny
3,949 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,459 votes
10
— Totally Ninja!
78%
More
130 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Maker
153 votes
8
— Great
77%
Falling Down
6,256 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,891 votes
8
— Great
77%
Interstate 60
864 votes
7
— Good
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,704 votes
9
— Superb
77%
Kiwi!
160 votes
9
— Superb
76%
Galaxy Quest
5,956 votes
9
— Superb
76%
Beetlejuice
13,726 votes
6
— Fair
76%
Wanderers
70 votes
8
— Great
76%
Sorcerer
895 votes
7
— Good
76%
ARK
15 votes
9
— Superb
76%
Johnny Express
73 votes
9
— Superb
76%
Over the Edge
188 votes
8
— Great
76%
Stranger Than Fiction
5,216 votes
9
— Superb
75%
The Holy Mountain
1,039 votes
5
— Meh
75%
Scenes from the Suburbs
75 votes
8
— Great
75%
Jack-Jack Attack
1,684 votes
7
— Good
75%
Negative Space
151 votes
9
— Superb
75%
Poor Things
9,766 votes
7
— Good
75%
To This Day
2 votes
9
— Superb
75%
Killer
14 votes
8
— Great
74%
Doctor Sleep
10,505 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,975 votes
9
— Superb
73%
Tommy Boy
2,220 votes
9
— Superb
73%
What About Bob?
1,583 votes
9
— Superb
73%
Dead Hearts
14 votes
8
— Great
73%
Wire Cutters
50 votes
9
— Superb
73%
The Secret Number
18 votes
9
— Superb
73%
Caddyshack
2,871 votes
8
— Great
73%
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover
837 votes
6
— Fair
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch