Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Joana Ferreira
0
Followers
5
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Fantasy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
203
movies
Fantasy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
70%
Bruce Almighty
14,449 votes
6
— Fair
72%
Hotel Transylvania 2
14,249 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Croods
13,996 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,773 votes
7
— Good
85%
Princess Mononoke
12,769 votes
6
— Fair
68%
Night at the Museum
13,925 votes
9
— Superb
60%
Fantastic Four
14,572 votes
7
— Good
70%
Jungle Cruise
13,324 votes
5
— Meh
65%
Shrek the Third
13,714 votes
7
— Good
76%
Raya and the Last Dragon
12,518 votes
8
— Great
78%
Coraline
12,269 votes
7
— Good
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,672 votes
6
— Fair
76%
Onward
12,055 votes
9
— Superb
76%
Hercules
11,891 votes
9
— Superb
77%
Luca
11,768 votes
7
— Good
60%
Jupiter Ascending
13,291 votes
8
— Great
71%
The Polar Express
12,058 votes
6
— Fair
70%
Alice Through the Looking Glass
11,838 votes
7
— Good
77%
The Emperor's New Groove
10,791 votes
4
— Poor
80%
Puss in Boots: The Last Wish
10,418 votes
7
— Good
76%
Rise of the Guardians
10,330 votes
9
— Superb
71%
Cinderella
10,596 votes
8
— Great
72%
Turning Red
10,357 votes
8
— Great
72%
Home
10,348 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,673 votes
7
— Good
64%
Click
10,744 votes
7
— Good
80%
A Dog's Purpose
9,638 votes
7
— Good
76%
The Illusionist
9,841 votes
7
— Good
72%
The BFG
10,072 votes
5
— Meh
72%
Maleficent: Mistress of Evil
10,032 votes
7
— Good
69%
Puss in Boots
9,964 votes
8
— Great
74%
The Princess and the Frog
9,569 votes
7
— Good
69%
Space Jam
9,689 votes
7
— Good
75%
The Age of Adaline
9,081 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Wonka
9,301 votes
7
— Good
73%
Peter Pan
8,916 votes
7
— Good
71%
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation
8,987 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,359 votes
7
— Good
73%
Elemental
8,556 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,823 votes
9
— Superb
74%
Pete's Dragon
8,165 votes
7
— Good
68%
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
8,426 votes
6
— Fair
71%
The Grinch
8,204 votes
7
— Good
66%
Night at the Museum: Secret of the Tomb
8,295 votes
8
— Great
65%
Oz the Great and Powerful
8,088 votes
6
— Fair
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
8,013 votes
9
— Superb
79%
Ponyo
6,954 votes
7
— Good
72%
Enchanted
7,222 votes
7
— Good
64%
Robin Hood
7,606 votes
7
— Good
80%
Kiki's Delivery Service
6,781 votes
6
— Fair
76%
Treasure Planet
6,716 votes
9
— Superb
65%
Colossal
7,192 votes
3
— Bad
67%
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
7,070 votes
5
— Meh
81%
Castle in the Sky
6,249 votes
6
— Fair
68%
The House with a Clock in Its Walls
6,329 votes
6
— Fair
70%
Mary Poppins Returns
6,119 votes
4
— Poor
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,552 votes
7
— Good
75%
The Book of Life
5,632 votes
9
— Superb
77%
Anastasia
5,490 votes
9
— Superb
60%
Alvin and the Chipmunks
6,163 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch