Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Kai
VIP
6
0
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
36
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
John Wick
52,558 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
49,260 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,745 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,489 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
21,071 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,813 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hereditary
16,274 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Us
15,755 votes
10
— Totally Ninja!
76%
BlacKkKlansman
14,099 votes
10
— Totally Ninja!
67%
mother!
11,148 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Others
9,743 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Creed II
9,419 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dances with Wolves
5,835 votes
10
— Totally Ninja!
78%
A Fistful of Dollars
5,352 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Seven Samurai
4,537 votes
10
— Totally Ninja!
78%
I Saw the Devil
4,216 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ran
1,903 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Harakiri
1,257 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Blade of the Immortal
1,337 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Diabolique
1,049 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Toxic Avenger
893 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost
575 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Brighter Summer Day
363 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Bliss
391 votes
10
— Totally Ninja!
80%
In Search of Darkness
307 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Bangalore Days
219 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Save the Green Planet!
170 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Tokyo Tribe
155 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Five Element Ninjas
121 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Pandas
99 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Throw Away Your Books, Rally in the Streets
67 votes
10
— Totally Ninja!
51%
Space Babes from Outer Space
78 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Journey to the Shore
60 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Stray Cat Rock: Sex Hunter
28 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Rodents of Unusual Size
23 votes
10
— Totally Ninja!
55%
Stray Cat Rock: Beat '71
14 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch