Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Fredrik Hansen
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
278
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,024 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
76,656 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,487 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,042 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,208 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,513 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
50,971 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,139 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,554 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,136 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,348 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,417 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,737 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,030 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,642 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
38,161 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
30,101 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,953 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
37,903 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,424 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,257 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,801 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,695 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,535 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,071 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,810 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,433 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
66,693 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
15,169 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,608 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,752 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,452 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
31,224 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
50,563 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
55,187 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Prisoners
20,264 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,882 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
23,425 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,530 votes
8
— Great
79%
Inside Job
2,973 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,541 votes
8
— Great
79%
The Boondock Saints
7,226 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,947 votes
9
— Superb
79%
Rocky
12,192 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,765 votes
7
— Good
79%
The Game
11,392 votes
8
— Great
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,708 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,804 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,840 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,764 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
20,145 votes
8
— Great
78%
The Notebook
12,151 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,633 votes
8
— Great
78%
Training Day
10,279 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,386 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
14,459 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,314 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
15,125 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,995 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
32,206 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch