Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Kodi-007
0
Followers
0
Following
Frankfurt am Main, Hesse
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
343
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
91%
The Shawshank Redemption
43,744 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
76,666 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
50,975 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,140 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,071 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
74,982 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,352 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,033 votes
9
— Superb
84%
Coco
32,364 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,803 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,701 votes
9
— Superb
81%
Dragonball Z: The World of Dragonball Z
35 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
50,568 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
13,065 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
8,088 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
45,871 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,341 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,428 votes
9
— Superb
80%
Loving Vincent
2,759 votes
4
— Poor
80%
Knives Out
33,558 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,803 votes
7
— Good
79%
Ghost in the Shell 2.0
1,157 votes
8
— Great
79%
Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven
233 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,765 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,310 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,589 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
20,147 votes
8
— Great
78%
Training Day
10,280 votes
8
— Great
78%
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man
231 votes
8
— Great
78%
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society
467 votes
8
— Great
78%
Straight Outta Compton
10,480 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
33,369 votes
7
— Good
77%
Home Alone
31,205 votes
8
— Great
77%
42
3,221 votes
7
— Good
77%
Christmas Time in South Park
114 votes
8
— Great
77%
Donnie Brasco
5,339 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,615 votes
7
— Good
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,500 votes
8
— Great
76%
Sailor Moon SuperS: The Movie: Black Dream Hole
120 votes
7
— Good
76%
Blow
5,494 votes
8
— Great
76%
Gotti
234 votes
8
— Great
76%
Ice Age
21,066 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,990 votes
8
— Great
76%
South Park: Imaginationland
492 votes
8
— Great
76%
Raya and the Last Dragon
12,497 votes
8
— Great
76%
Goldfinger
6,192 votes
7
— Good
76%
Sailor Moon R: The Movie
187 votes
7
— Good
76%
Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon
293 votes
7
— Good
75%
Miraculous World: New York, United HeroeZ
310 votes
7
— Good
75%
The Fly
6,083 votes
8
— Great
75%
Ghost in the Shell 2: Innocence
1,927 votes
8
— Great
75%
Gremlins
11,340 votes
7
— Good
75%
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge
2,013 votes
8
— Great
75%
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice
123 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,861 votes
7
— Good
75%
Paid in Full
559 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,765 votes
7
— Good
75%
Dragon Ball Z: Fusion Reborn
871 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,628 votes
8
— Great
75%
South Park: Joining the Panderverse
1,573 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch