Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Laura
0
Followers
0
Following
Italy
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
284
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
112,166 votes
8
— Great
86%
Inception
73,563 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,249 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,669 votes
8
— Great
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,488 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,572 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,263 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,959 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,803 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,971 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,203 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,077 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,975 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,624 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,955 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,846 votes
8
— Great
82%
Up
39,687 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,615 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,910 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,899 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,213 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,150 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,953 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,952 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,741 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,561 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,211 votes
8
— Great
72%
Aquaman
32,003 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,576 votes
8
— Great
77%
The Accountant
31,287 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,228 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,753 votes
8
— Great
76%
The Hangover
28,177 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,794 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,970 votes
8
— Great
72%
Tenet
26,257 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,461 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,451 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,937 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,214 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,586 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,515 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,175 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
23,099 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,372 votes
8
— Great
73%
Looper
22,158 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,150 votes
8
— Great
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,944 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,907 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,813 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,667 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,437 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,674 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,461 votes
8
— Great
77%
District 9
20,322 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,990 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,836 votes
8
— Great
66%
Transformers: The Last Knight
19,341 votes
8
— Great
69%
Murder on the Orient Express
19,187 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,869 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch