trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lisa P
VIP
4
7
followers
Holland, Michigan
53
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
Rated At
2023-01-01T00:00:00Z
2023-12-31T23:59:59Z
112
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,904 votes
5
— Meh
88%
Schindler's List
21,043 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,937 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,169 votes
5
— Meh
86%
The Empire Strikes Back
37,084 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,545 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,271 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,500 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,290 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,597 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,489 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,343 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,427 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,671 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,726 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,488 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,323 votes
7
— Good
82%
Up
38,990 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,701 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Once Upon a Studio
654 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,181 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,141 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,317 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,549 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,641 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
21,546 votes
7
— Good
80%
STILL: A Michael J. Fox Movie
1,011 votes
9
— Superb
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,790 votes
8
— Great
80%
The Sound of Music
6,033 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,521 votes
9
— Superb
79%
To Kill a Mockingbird
3,931 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,437 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,380 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,974 votes
6
— Fair
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,068 votes
8
— Great
79%
Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)
604 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,482 votes
7
— Good
79%
Rocky
11,946 votes
8
— Great
78%
Close
1,097 votes
8
— Great
78%
RRR
2,948 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,341 votes
7
— Good
78%
Take and Run
31 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,756 votes
7
— Good
77%
Navalny
781 votes
8
— Great
77%
Argentina, 1985
1,147 votes
7
— Good
77%
Marcel the Shell with Shoes On
1,392 votes
7
— Good
77%
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse
1,007 votes
8
— Great
76%
Attica
167 votes
5
— Meh
76%
The Whale
7,781 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,425 votes
6
— Fair
76%
Ice Merchants
174 votes
6
— Fair
75%
Aftersun
2,664 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,955 votes
8
— Great
75%
Guillermo del Toro's Pinocchio
4,331 votes
6
— Fair
75%
Where the Crawdads Sing
4,816 votes
7
— Good
75%
Fire of Love
566 votes
7
— Good
74%
The Elephant Whisperers
308 votes
7
— Good
74%
The Fabelmans
4,040 votes
7
— Good
74%
Mrs. Harris Goes to Paris
1,074 votes
8
— Great
73%
Elemental
8,050 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup
2023-01-01T00:00:00Z2023-12-31T23:59:59Z