trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Edmar Silva
1
follower
São Paulo - Brasil
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
124
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
68%
Enemy
7,674 votes
4
— Poor
71%
Safe House
7,304 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Red Dragon
6,820 votes
8
— Great
76%
End of Watch
6,678 votes
7
— Good
70%
Unknown
6,639 votes
7
— Good
71%
Hanna
6,508 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Dr. No
6,384 votes
9
— Superb
64%
The Tourist
6,476 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Unstoppable
5,934 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Gangster Squad
5,977 votes
9
— Superb
64%
Hitman
6,006 votes
8
— Great
66%
Surrogates
5,559 votes
5
— Meh
72%
The Bone Collector
5,314 votes
10
— Totally Ninja!
73%
From Russia with Love
5,247 votes
7
— Good
74%
The Next Three Days
4,921 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Tinker Tailor Soldier Spy
4,881 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Man on a Ledge
4,848 votes
10
— Totally Ninja!
66%
As Above, So Below
4,905 votes
5
— Meh
63%
The Woman in Black
4,980 votes
9
— Superb
68%
Buried
4,485 votes
1
— Weak Sauce :(
61%
Æon Flux
4,538 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Killer Elite
4,002 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Contraband
3,866 votes
9
— Superb
67%
Premium Rush
3,826 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Losers
3,749 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Exorcism of Emily Rose
3,672 votes
9
— Superb
62%
Killing Them Softly
3,775 votes
7
— Good
66%
Faster
3,403 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Red Riding Hood
3,600 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Hannibal Rising
3,416 votes
6
— Fair
71%
Brothers
3,109 votes
1
— Weak Sauce :(
64%
Blitz
3,196 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Gambler
3,246 votes
7
— Good
64%
The Amityville Horror
2,954 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Red Dawn
2,989 votes
7
— Good
72%
Split
2,642 votes
2
— Terrible
52%
Skyline
3,114 votes
1
— Weak Sauce :(
63%
The Rite
2,791 votes
7
— Good
56%
Jonah Hex
2,943 votes
10
— Totally Ninja!
60%
House at the End of the Street
2,720 votes
7
— Good
67%
Edge of Darkness
2,479 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The American
2,501 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Walking Tall
2,392 votes
7
— Good
62%
V/H/S
2,405 votes
5
— Meh
69%
Machine Gun Preacher
2,012 votes
2
— Terrible
64%
Grave Encounters
2,093 votes
1
— Weak Sauce :(
68%
The Siege
1,997 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Red Lights
2,012 votes
6
— Fair
71%
Manhunter
1,898 votes
7
— Good
64%
Red State
1,725 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
The Gift
1,662 votes
8
— Great
63%
Dream House
1,726 votes
8
— Great
63%
Seeking Justice
1,420 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Brave One
1,188 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Turistas
845 votes
1
— Weak Sauce :(
52%
ATM
836 votes
5
— Meh
59%
The Resident
786 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Brake
360 votes
5
— Meh
60%
The Samaritan
364 votes
7
— Good
54%
The Hit List
341 votes
1
— Weak Sauce :(
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup