trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Marv74BR
2
followers
Brasil
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,101
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
17
18
19
63%
High Art
13 votes
5
— Meh
75%
Chronicle of an Industrial
2 votes
6
— Fair
68%
Up Against Them All
10 votes
9
— Superb
50%
Windows
22 votes
7
— Good
61%
Slightly Out of Tune
9 votes
8
— Great
80%
Scent of Gardenias
3 votes
8
— Great
64%
Killed the Family and Went to the Movies
11 votes
6
— Fair
74%
Angels of the Night
5 votes
8
— Great
61%
The End of Man
12 votes
8
— Great
61%
Summer Showers
7 votes
8
— Great
64%
The Woman Who Invented Love
10 votes
5
— Meh
64%
Tolerância
10 votes
9
— Superb
67%
Outlaw Love
4 votes
6
— Fair
70%
A Casa Elétrica
1 vote
7
— Good
63%
Foxfire
9 votes
7
— Good
52%
The Age of the Earth
16 votes
10
— Totally Ninja!
52%
Submission
16 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Hamlet
2 votes
6
— Fair
62%
Corisco & Dadá
4 votes
6
— Fair
50%
Five Loose Women
17 votes
4
— Poor
66%
Extreme Happiness
6 votes
8
— Great
61%
Bless the Woman
9 votes
6
— Fair
62%
For Members Only
8 votes
9
— Superb
65%
Parahyba Mulher Macho
5 votes
9
— Superb
52%
I Love You
14 votes
9
— Superb
55%
The Girl and the Rapist
12 votes
6
— Fair
54%
Bete Balanço
12 votes
7
— Good
55%
Cleopatra
11 votes
9
— Superb
60%
As Feras
5 votes
7
— Good
70%
Garotas do ABC
2 votes
7
— Good
60%
Lição de Amor
2 votes
7
— Good
51%
It's Gradiva Who Is Calling You
12 votes
7
— Good
62%
Golden Mouth
5 votes
6
— Fair
60%
Os Homens Que eu Tive
1 vote
6
— Fair
55%
The Peephole of Love
8 votes
7
— Good
42%
I Stay with You
18 votes
7
— Good
55%
Drop Out Wife
7 votes
7
— Good
56%
Mulher Objeto
6 votes
7
— Good
57%
Escola Penal de Meninas Violentadas
4 votes
7
— Good
51%
Lulu
9 votes
5
— Meh
55%
Mirror of Flesh
5 votes
8
— Great
57%
Razor in the Flesh
4 votes
8
— Great
50%
Journey
3 votes
1
— Weak Sauce :(
56%
Maresia
3 votes
5
— Meh
51%
I
7 votes
6
— Fair
54%
Wakefield Poole's Bible!
5 votes
6
— Fair
50%
Ariella
7 votes
7
— Good
55%
Anjo Loiro
2 votes
6
— Fair
48%
The Girl Next Door
7 votes
5
— Meh
52%
Driver
4 votes
4
— Poor
52%
The Chick's Ability
4 votes
6
— Fair
43%
Paraíso
6 votes
1
— Weak Sauce :(
50%
Caligula's Daughter
5 votes
5
— Meh
47%
Deep Blue Dream
7 votes
7
— Good
44%
País do Desejo
5 votes
8
— Great
42%
Romeo and Juliet
10 votes
1
— Weak Sauce :(
45%
All the Colors of the Night
2 votes
8
— Great
46%
Belle
5 votes
8
— Great
1
2
3
17
18
19
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup