trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Marv74BR
2
followers
Brasil
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
865
movies
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
82%
Snatch
18,076 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
18,042 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,752 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,741 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,667 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,582 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,491 votes
9
— Superb
70%
Men in Black 3
16,939 votes
7
— Good
69%
Ocean's Eight
16,921 votes
6
— Fair
71%
22 Jump Street
16,901 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,687 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,491 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,421 votes
8
— Great
67%
The Hangover Part II
16,278 votes
8
— Great
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,064 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,990 votes
7
— Good
73%
American Made
15,902 votes
8
— Great
73%
Hotel Transylvania
15,777 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
15,731 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,620 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,500 votes
7
— Good
68%
Men in Black II
15,418 votes
7
— Good
66%
Cars 2
15,356 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Kung Fu Panda 3
15,184 votes
4
— Poor
75%
Superbad
14,842 votes
8
— Great
63%
Pixels
14,808 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Men in Black: International
14,697 votes
6
— Fair
82%
Amélie
14,663 votes
9
— Superb
65%
This Is the End
14,620 votes
6
— Fair
72%
The Menu
14,570 votes
7
— Good
70%
Zombieland: Double Tap
14,277 votes
9
— Superb
70%
The Angry Birds Movie
14,167 votes
7
— Good
70%
Bruce Almighty
14,120 votes
7
— Good
72%
Hotel Transylvania 2
14,051 votes
10
— Totally Ninja!
76%
BlacKkKlansman
13,934 votes
9
— Superb
76%
(500) Days of Summer
13,874 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,784 votes
7
— Good
72%
Cars 3
13,659 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Night at the Museum
13,603 votes
7
— Good
74%
RED
13,585 votes
9
— Superb
63%
The Hangover Part III
13,576 votes
7
— Good
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,556 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,459 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,436 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Shrek the Third
13,433 votes
7
— Good
73%
The Simpsons Movie
13,432 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,310 votes
8
— Great
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,229 votes
8
— Great
74%
Kung Fu Panda 2
12,888 votes
7
— Good
75%
Love Actually
12,847 votes
7
— Good
70%
Focus
12,810 votes
7
— Good
80%
The Goonies
12,721 votes
9
— Superb
76%
The Terminal
12,708 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,594 votes
7
— Good
71%
Tropic Thunder
12,575 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Interview
12,565 votes
8
— Great
70%
Horrible Bosses
12,557 votes
8
— Great
70%
Bolt
12,542 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,526 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Ted 2
12,434 votes
8
— Great
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup