trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SquidwardzRanchHouse
VIP
1
follower
Los Angeles, California
14
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
Rated At
2024-01-01T00:00:00Z
2024-12-31T23:59:59Z
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,795 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,521 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,658 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,835 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,669 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
27,985 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,575 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,963 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,707 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
21,335 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Deepwater Horizon
17,453 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
17,303 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Source Code
16,867 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Upgrade
15,250 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Kung Fu Panda 2
12,858 votes
9
— Superb
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,838 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Non-Stop
10,494 votes
8
— Great
73%
The Italian Job
10,426 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Poor Things
8,826 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Gone in Sixty Seconds
8,411 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Aquaman and the Lost Kingdom
8,010 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jack Ryan: Shadow Recruit
7,882 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Triple Frontier
7,232 votes
9
— Superb
64%
Napoleon
5,939 votes
9
— Superb
59%
Godzilla
5,733 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Run All Night
5,560 votes
8
— Great
75%
Road to Perdition
5,030 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Frozen Fever
4,534 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Ice Road
3,933 votes
8
— Great
73%
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
3,806 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Paycheck
3,708 votes
10
— Totally Ninja!
68%
I Am Wrath
3,384 votes
9
— Superb
75%
Headhunters
2,433 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The International
2,121 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Arthur the King
2,019 votes
6
— Fair
64%
Passenger 57
1,512 votes
10
— Totally Ninja!
57%
The Wages of Fear
622 votes
7
— Good
55%
Shark Bait
600 votes
5
— Meh
64%
The Crash
563 votes
8
— Great
49%
Money Plane
496 votes
8
— Great
75%
23
281 votes
10
— Totally Ninja!
69%
'Tis the Season to be Merry
105 votes
2
— Terrible
75%
Neal Brennan: Crazy Good
98 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup
2024-01-01T00:00:00Z2024-12-31T23:59:59Z