Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
nilla
6
Followers
5
Following
in a galaxy far, far away♡
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
387
movies
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
76%
Beetlejuice
14,164 votes
6
— Fair
76%
BlacKkKlansman
14,140 votes
6
— Fair
70%
Zombieland: Double Tap
14,545 votes
6
— Fair
70%
Bruce Almighty
14,449 votes
6
— Fair
72%
Hotel Transylvania 2
14,250 votes
8
— Great
73%
The Croods
13,996 votes
6
— Fair
63%
Pixels
15,024 votes
5
— Meh
71%
Spy
13,967 votes
7
— Good
72%
Cars 3
13,903 votes
6
— Fair
74%
The Devil Wears Prada
13,689 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,587 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Night at the Museum
13,925 votes
6
— Fair
75%
Love Actually
13,024 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Red Notice
13,757 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,949 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Shrek the Third
13,714 votes
8
— Great
71%
American Pie
13,122 votes
9
— Superb
70%
Horrible Bosses
12,743 votes
5
— Meh
73%
Easy A
12,278 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,836 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Neighbors
12,823 votes
8
— Great
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
12,182 votes
5
— Meh
66%
Ted 2
12,652 votes
6
— Fair
64%
The Interview
12,793 votes
5
— Meh
68%
Dirty Grandpa
12,305 votes
9
— Superb
65%
Neighbors 2: Sorority Rising
12,463 votes
5
— Meh
69%
Happy Death Day
11,978 votes
10
— Totally Ninja!
71%
50 First Dates
11,735 votes
8
— Great
70%
Pitch Perfect 2
11,361 votes
6
— Fair
69%
Friends with Benefits
11,192 votes
7
— Good
80%
Puss in Boots: The Last Wish
10,419 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In Bruges
10,432 votes
7
— Good
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,923 votes
6
— Fair
65%
The Dictator
11,242 votes
7
— Good
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,786 votes
8
— Great
71%
Ready or Not
10,562 votes
9
— Superb
71%
Tag
10,538 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pretty Woman
10,246 votes
9
— Superb
67%
Shrek Forever After
10,673 votes
7
— Good
65%
The Lost City
10,796 votes
7
— Good
64%
Click
10,744 votes
7
— Good
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,299 votes
9
— Superb
65%
A Million Ways to Die in the West
10,569 votes
8
— Great
69%
Puss in Boots
9,964 votes
8
— Great
73%
Grease
9,650 votes
8
— Great
71%
A Simple Favor
9,668 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Internship
9,925 votes
7
— Good
65%
Scary Movie
10,000 votes
9
— Superb
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,550 votes
9
— Superb
73%
One Hundred and One Dalmatians
9,161 votes
7
— Good
65%
Murder Mystery
9,653 votes
6
— Fair
65%
Grown Ups
9,440 votes
9
— Superb
66%
No Hard Feelings
9,351 votes
9
— Superb
71%
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation
8,988 votes
9
— Superb
70%
Bridesmaids
8,995 votes
9
— Superb
71%
Mamma Mia!
8,769 votes
9
— Superb
70%
The Heat
8,811 votes
4
— Poor
70%
Meet the Parents
8,765 votes
6
— Fair
64%
Dark Shadows
9,203 votes
7
— Good
77%
Instant Family
8,259 votes
9
— Superb
1
2
3
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch