Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Oliver Thompson
1
Follower
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
392
movies
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,468 votes
4
— Poor
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,456 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,935 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,698 votes
6
— Fair
70%
Man of Steel
31,099 votes
6
— Fair
71%
World War Z
30,360 votes
5
— Meh
82%
Die Hard
27,895 votes
6
— Fair
71%
Kingsman: The Golden Circle
29,075 votes
5
— Meh
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,217 votes
6
— Fair
67%
Lucy
29,657 votes
2
— Terrible
71%
The Amazing Spider-Man
28,880 votes
6
— Fair
72%
The Maze Runner
28,625 votes
6
— Fair
81%
Top Gun: Maverick
26,305 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
27,378 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,778 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,740 votes
6
— Fair
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,920 votes
6
— Fair
72%
Tenet
26,388 votes
6
— Fair
72%
Pacific Rim
26,267 votes
2
— Terrible
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,560 votes
4
— Poor
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,104 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
Skyfall
24,723 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,690 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,642 votes
6
— Fair
79%
Everything Everywhere All at Once
24,033 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,711 votes
3
— Bad
74%
Brave
24,527 votes
6
— Fair
72%
Shazam!
24,810 votes
5
— Meh
77%
Incredibles 2
23,894 votes
6
— Fair
77%
Star Trek Into Darkness
23,670 votes
4
— Poor
74%
The Hitman's Bodyguard
23,912 votes
7
— Good
69%
Black Widow
24,647 votes
4
— Poor
74%
Spider-Man 2
23,506 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,274 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,280 votes
3
— Bad
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,904 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,777 votes
6
— Fair
74%
X-Men
22,860 votes
6
— Fair
71%
Central Intelligence
23,247 votes
6
— Fair
69%
Spectre
23,582 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,735 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,865 votes
5
— Meh
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,082 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,948 votes
6
— Fair
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
22,107 votes
6
— Fair
76%
The Equalizer
21,826 votes
9
— Superb
73%
Looper
22,237 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,550 votes
6
— Fair
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,753 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,288 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,462 votes
7
— Good
72%
Oblivion
22,111 votes
4
— Poor
71%
Transformers
22,047 votes
6
— Fair
65%
The Incredible Hulk
22,944 votes
2
— Terrible
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,267 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,806 votes
5
— Meh
70%
Warcraft
21,518 votes
2
— Terrible
62%
Ghostbusters
22,698 votes
4
— Poor
72%
The Suicide Squad
21,058 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,961 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch