Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Pakos
15
Followers
18
Following
Athens
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
276
movies
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
72%
The Maze Runner
28,604 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,165 votes
9
— Superb
71%
Now You See Me 2
28,329 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,763 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,844 votes
6
— Fair
77%
X-Men: First Class
25,726 votes
8
— Great
76%
300
25,739 votes
5
— Meh
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,907 votes
6
— Fair
72%
Pacific Rim
26,260 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
24,354 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,711 votes
9
— Superb
76%
Sherlock Holmes
24,633 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
24,013 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,704 votes
6
— Fair
74%
Brave
24,522 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,609 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,191 votes
7
— Good
80%
The Terminator
23,535 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,661 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,956 votes
9
— Superb
69%
Divergent
24,393 votes
5
— Meh
74%
Spider-Man 2
23,492 votes
5
— Meh
74%
X-Men
22,845 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,420 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,981 votes
5
— Meh
79%
Casino Royale
21,851 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
22,216 votes
5
— Meh
74%
The Magnificent Seven
22,390 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,938 votes
8
— Great
73%
Looper
22,229 votes
9
— Superb
70%
Solo: A Star Wars Story
22,544 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,090 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,743 votes
7
— Good
76%
Watchmen
21,456 votes
8
— Great
72%
Oblivion
22,100 votes
7
— Good
71%
Transformers
22,030 votes
6
— Fair
65%
The Incredible Hulk
22,930 votes
4
— Poor
64%
Independence Day: Resurgence
23,222 votes
6
— Fair
73%
Maleficent
21,486 votes
6
— Fair
76%
Kung Fu Panda
20,788 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,693 votes
5
— Meh
73%
I, Robot
20,954 votes
5
— Meh
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,950 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
19,550 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,507 votes
7
— Good
82%
Braveheart
19,118 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,478 votes
7
— Good
77%
Fury
19,329 votes
7
— Good
77%
Taken
19,055 votes
8
— Great
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,369 votes
5
— Meh
79%
The Bourne Ultimatum
18,608 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,866 votes
6
— Fair
69%
Elysium
19,879 votes
5
— Meh
70%
Snowpiercer
19,586 votes
7
— Good
73%
X2
18,721 votes
8
— Great
66%
Godzilla
19,678 votes
9
— Superb
78%
The Bourne Supremacy
17,862 votes
9
— Superb
64%
Eternals
19,663 votes
6
— Fair
77%
Minority Report
17,994 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
17,493 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch