Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
phatrear
VIP
0
Followers
0
Following
Port Charlotte, Florida
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
160
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
68%
Ghostland
3,038 votes
7
— Good
70%
Roman J. Israel, Esq.
2,957 votes
9
— Superb
64%
Apostle
2,937 votes
8
— Great
66%
The Vast of Night
2,702 votes
8
— Great
68%
The Frozen Ground
2,683 votes
9
— Superb
66%
Blink Twice
2,647 votes
9
— Superb
58%
Silent Night
2,546 votes
9
— Superb
62%
Wrong Turn
2,489 votes
9
— Superb
59%
No Way Up
2,465 votes
7
— Good
63%
Terminal
2,426 votes
6
— Fair
59%
Mute
2,321 votes
8
— Great
68%
Boy Kills World
2,306 votes
8
— Great
69%
Let Him Go
2,283 votes
9
— Superb
46%
Left Behind
2,248 votes
8
— Great
64%
The Prodigy
2,243 votes
9
— Superb
59%
The Invitation
2,199 votes
8
— Great
68%
Breaking In
2,188 votes
8
— Great
65%
Greta
2,187 votes
9
— Superb
61%
The Empty Man
2,177 votes
8
— Great
69%
Sharper
2,130 votes
9
— Superb
70%
Double Jeopardy
2,129 votes
9
— Superb
63%
The Bricklayer
2,056 votes
8
— Great
74%
The Last Castle
2,025 votes
9
— Superb
62%
57 Seconds
1,998 votes
8
— Great
57%
Bird Box Barcelona
1,907 votes
8
— Great
59%
The Crow
1,903 votes
8
— Great
59%
Imaginary
1,845 votes
8
— Great
57%
Secret Obsession
1,697 votes
9
— Superb
59%
The Poison Rose
1,608 votes
9
— Superb
74%
Knox Goes Away
1,542 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Prey for the Devil
1,469 votes
8
— Great
58%
Patient Zero
1,442 votes
7
— Good
48%
Apex
1,411 votes
8
— Great
64%
Paradise
1,388 votes
8
— Great
63%
Come Play
1,363 votes
7
— Good
45%
Wounds
1,336 votes
6
— Fair
63%
The Marsh King's Daughter
1,176 votes
9
— Superb
63%
1BR
1,142 votes
9
— Superb
62%
Afraid
1,110 votes
8
— Great
59%
The Deliverance
1,077 votes
9
— Superb
67%
The Killer
1,069 votes
8
— Great
67%
Inside Man: Most Wanted
1,068 votes
7
— Good
59%
The Ritual Killer
1,062 votes
8
— Great
59%
Simulant
1,025 votes
9
— Superb
52%
Trauma Center
1,015 votes
8
— Great
66%
Fear of Rain
987 votes
7
— Good
61%
Spell
961 votes
9
— Superb
66%
Ruthless
933 votes
9
— Superb
58%
Wander
932 votes
7
— Good
59%
Daughter of the Wolf
927 votes
9
— Superb
64%
A Vigilante
829 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Slingshot
784 votes
9
— Superb
60%
Fear the Night
782 votes
8
— Great
62%
Boneyard
761 votes
8
— Great
55%
Rubikon
703 votes
7
— Good
62%
One More Shot
682 votes
7
— Good
61%
Assimilate
670 votes
9
— Superb
56%
There's Something Wrong with the Children
670 votes
8
— Great
63%
In the Blood
664 votes
8
— Great
48%
Risen
625 votes
7
— Good
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch