Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Pipazoul
1
Follower
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
87
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
84%
WALL·E
41,549 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,424 votes
7
— Good
81%
Joker
48,371 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
31,223 votes
7
— Good
80%
Dallas Buyers Club
13,333 votes
7
— Good
80%
Persepolis
2,005 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,669 votes
7
— Good
79%
Dune
38,234 votes
7
— Good
78%
Isle of Dogs
7,975 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,606 votes
7
— Good
77%
Money Money Money
74 votes
7
— Good
77%
All About My Mother
1,616 votes
7
— Good
77%
Arrival
57,787 votes
7
— Good
77%
Gaga: Five Foot Two
949 votes
7
— Good
76%
Lord of War
9,950 votes
7
— Good
76%
La Belle Verte
195 votes
7
— Good
76%
Dark City
5,926 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,056 votes
7
— Good
75%
The Holy Mountain
1,039 votes
7
— Good
75%
Living on One Dollar
171 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,751 votes
7
— Good
75%
Chef
8,861 votes
7
— Good
75%
Being Elmo: A Puppeteer's Journey
278 votes
7
— Good
75%
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado
146 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
26,028 votes
7
— Good
74%
Happy
109 votes
7
— Good
73%
God Bless America
2,765 votes
7
— Good
73%
The Man from U.N.C.L.E.
16,738 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,978 votes
7
— Good
73%
Trumbo
3,131 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,564 votes
7
— Good
73%
Zombie for Sale
207 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,514 votes
7
— Good
73%
The Adjustment Bureau
10,007 votes
7
— Good
73%
The Disaster Artist
7,135 votes
7
— Good
73%
The Life Aquatic with Steve Zissou
4,416 votes
7
— Good
73%
The Visitors
1,451 votes
7
— Good
72%
T2 Trainspotting
7,081 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,664 votes
7
— Good
72%
Summer Days with Coo
125 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,868 votes
7
— Good
72%
Bye Bye Morons
620 votes
7
— Good
71%
Cube
8,886 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
23,207 votes
7
— Good
71%
Money Monster
9,649 votes
7
— Good
71%
Orphan
7,265 votes
7
— Good
71%
Queen Mimi
23 votes
7
— Good
71%
A Scanner Darkly
3,521 votes
7
— Good
71%
Chappie
15,248 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,675 votes
7
— Good
71%
Nerve
12,759 votes
7
— Good
71%
Toc Toc
1,480 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,008 votes
7
— Good
70%
The Closet
339 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
15,177 votes
7
— Good
70%
Melancholia
4,178 votes
7
— Good
70%
Fractals: The Colors of Infinity
17 votes
7
— Good
70%
eXistenZ
3,207 votes
7
— Good
70%
Idiocracy
9,927 votes
7
— Good
70%
Alice Through the Looking Glass
11,812 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch