trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andre
VIP
9
461
followers
United Kingdom
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
Rated At
2018-01-01T00:00:00Z
2018-12-31T23:59:59Z
199
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,241 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,057 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,161 votes
6
— Fair
77%
John Wick: Chapter 2
48,343 votes
6
— Fair
76%
Black Panther
46,329 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,550 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,473 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,432 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,517 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,483 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,898 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,325 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,150 votes
9
— Superb
74%
Split
32,517 votes
7
— Good
84%
Coco
31,588 votes
9
— Superb
73%
Ant-Man and the Wasp
30,095 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,965 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,328 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,037 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,248 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Boss Baby
25,207 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,750 votes
6
— Fair
77%
Incredibles 2
23,399 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,167 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,355 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,348 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,897 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,598 votes
6
— Fair
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,480 votes
9
— Superb
68%
Annihilation
21,037 votes
6
— Fair
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,894 votes
7
— Good
68%
Tomb Raider
20,533 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,331 votes
7
— Good
77%
Drive
19,609 votes
7
— Good
83%
Green Book
19,141 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,066 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,885 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,802 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
18,768 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,869 votes
3
— Bad
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,684 votes
9
— Superb
72%
Game Night
17,304 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,258 votes
7
— Good
69%
The Girl on the Train
16,881 votes
6
— Fair
74%
Unbreakable
16,592 votes
6
— Fair
64%
The Meg
16,231 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,222 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,769 votes
6
— Fair
72%
Bumblebee
15,688 votes
7
— Good
68%
Rampage
15,526 votes
6
— Fair
75%
Upgrade
15,228 votes
7
— Good
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,047 votes
5
— Meh
78%
Train to Busan
14,877 votes
9
— Superb
70%
Red Sparrow
14,686 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
13,907 votes
8
— Great
64%
Pacific Rim: Uprising
13,866 votes
3
— Bad
69%
Underworld: Blood Wars
13,813 votes
5
— Meh
73%
Lady Bird
12,683 votes
7
— Good
71%
Mission: Impossible III
12,515 votes
7
— Good
71%
National Treasure
12,271 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup
2018-01-01T00:00:00Z2018-12-31T23:59:59Z