Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Łukasz
VIP
9
1
Follower
6
Following
London
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
448
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Deadpool
112,151 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,404 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
76,662 votes
8
— Great
85%
Interstellar
74,978 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,069 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,697 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,209 votes
8
— Great
80%
Logan
62,121 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,389 votes
8
— Great
64%
Suicide Squad
59,526 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,246 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,793 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,213 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,900 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,188 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,666 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,861 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,554 votes
8
— Great
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,484 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
50,565 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,220 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,901 votes
8
— Great
79%
Moana
49,762 votes
6
— Fair
77%
John Wick: Chapter 2
49,259 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,955 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,261 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,056 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,966 votes
8
— Great
80%
Inside Out
45,867 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
45,664 votes
9
— Superb
79%
Zootopia
45,348 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,197 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,736 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,073 votes
6
— Fair
73%
Passengers
42,723 votes
7
— Good
84%
Star Wars
42,670 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,971 votes
6
— Fair
74%
Captain America: The First Avenger
41,822 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,620 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,553 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
41,188 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,106 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,949 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,599 votes
6
— Fair
75%
The Hunger Games
40,293 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,139 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,958 votes
8
— Great
84%
The Lion King
38,164 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
37,906 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,689 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,635 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,311 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,188 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,779 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,768 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
36,388 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,898 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,206 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,908 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,645 votes
7
— Good
1
2
3
6
7
8
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch