trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rob Hunter
VIP
4
60
followers
UK
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
Rated At
2024-01-01T00:00:00Z
2024-12-31T23:59:59Z
115
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
79%
John Wick
51,118 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,913 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,803 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,105 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,517 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,489 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,824 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,834 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,621 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,369 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,418 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,122 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,298 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cars
26,693 votes
7
— Good
81%
1917
24,752 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,645 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,348 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,652 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,329 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,907 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,407 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,164 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,206 votes
9
— Superb
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,433 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,676 votes
9
— Superb
73%
Blade
13,540 votes
8
— Great
77%
Beetlejuice
12,236 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rocky
11,898 votes
9
— Superb
73%
The Beekeeper
11,921 votes
8
— Great
65%
Scary Movie
9,699 votes
8
— Great
71%
Liar Liar
9,062 votes
8
— Great
72%
Wonka
8,456 votes
6
— Fair
73%
Elvis
8,293 votes
9
— Superb
73%
Killers of the Flower Moon
8,261 votes
9
— Superb
73%
Coming to America
7,922 votes
9
— Superb
63%
Bee Movie
8,141 votes
7
— Good
78%
The Fugitive
7,165 votes
9
— Superb
71%
Safe House
7,269 votes
9
— Superb
76%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,359 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Rocky II
6,350 votes
8
— Great
72%
Happy Gilmore
6,434 votes
8
— Great
72%
Rocky IV
6,212 votes
8
— Great
69%
Civil War
6,003 votes
8
— Great
71%
Rocky III
5,882 votes
8
— Great
58%
Meg 2: The Trench
6,313 votes
7
— Good
67%
Ghostbusters: Frozen Empire
5,771 votes
10
— Totally Ninja!
74%
RocknRolla
5,417 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Basic Instinct
5,249 votes
9
— Superb
72%
Rocky Balboa
5,089 votes
7
— Good
71%
Jungle
4,897 votes
7
— Good
68%
The Family
4,961 votes
7
— Good
78%
Raging Bull
4,461 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Ronin
4,549 votes
8
— Great
67%
30 Days of Night
4,697 votes
8
— Great
60%
Rocky V
4,313 votes
9
— Superb
63%
Murder Mystery 2
4,195 votes
7
— Good
63%
The Cable Guy
4,075 votes
8
— Great
75%
The Ministry of Ungentlemanly Warfare
3,718 votes
8
— Great
74%
Land of Bad
3,722 votes
8
— Great
64%
Lift
3,659 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup
2024-01-01T00:00:00Z2024-12-31T23:59:59Z