Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Tyler Eck
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
270
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
112,091 votes
8
— Great
86%
Inception
73,524 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,042 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,661 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,184 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,361 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,224 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,573 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,536 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,536 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,250 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,779 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,241 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,954 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,648 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,177 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,054 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
42,623 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,810 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,825 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,277 votes
8
— Great
79%
Dune
38,218 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,886 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,579 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,191 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,891 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,858 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,458 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,360 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,880 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,557 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
31,133 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,984 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,583 votes
8
— Great
74%
It
29,623 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,925 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,668 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,441 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,703 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,239 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,774 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,582 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,994 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,641 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,557 votes
8
— Great
81%
1917
25,406 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,523 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,197 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,858 votes
8
— Great
74%
X-Men
22,761 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,954 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,914 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,896 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,799 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,552 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,966 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,875 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,694 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,669 votes
8
— Great
84%
American History X
20,637 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch