trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
The Kid
1
follower
Copenhagen, Denmark
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Adventure
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
445
movies
Adventure
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
8
66%
Waterworld
6,085 votes
4
— Poor
66%
Space Battleship Yamato
463 votes
7
— Good
66%
Small Soldiers
2,684 votes
6
— Fair
66%
Mad Max Beyond Thunderdome
5,253 votes
4
— Poor
66%
Mystery Men
1,825 votes
7
— Good
66%
The Lord of the Rings
1,195 votes
5
— Meh
66%
Bloodshot
10,644 votes
8
— Great
66%
The Black Cauldron
1,998 votes
5
— Meh
66%
Dante's Inferno: An Animated Epic
571 votes
3
— Bad
66%
The Wind in the Willows
66 votes
6
— Fair
66%
Winners & Sinners
156 votes
5
— Meh
66%
The Jewel of the Nile
1,649 votes
4
— Poor
65%
The Philadelphia Experiment
699 votes
5
— Meh
65%
The Incredible Hulk
22,479 votes
6
— Fair
65%
Deep Rising
936 votes
6
— Fair
65%
Mortal Engines
13,126 votes
8
— Great
65%
Rambo III
4,676 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Tales from Earthsea
1,816 votes
6
— Fair
65%
Yellowbeard
250 votes
7
— Good
65%
Oz the Great and Powerful
7,999 votes
5
— Meh
65%
Pan
5,472 votes
8
— Great
65%
Jack the Giant Slayer
5,938 votes
8
— Great
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
7,839 votes
5
— Meh
65%
Day Watch
981 votes
6
— Fair
65%
Erik the Viking
371 votes
6
— Fair
65%
First Knight
1,568 votes
2
— Terrible
65%
Hudson Hawk
1,862 votes
5
— Meh
65%
Chinese Zodiac
1,230 votes
5
— Meh
65%
Jurassic Park III
12,159 votes
4
— Poor
65%
Spider-Man 3
20,801 votes
5
— Meh
64%
Doctor Who
548 votes
6
— Fair
64%
Gorgeous
375 votes
6
— Fair
64%
Seoul Station
561 votes
6
— Fair
64%
Broken Arrow
2,339 votes
6
— Fair
64%
The Beastmaster
707 votes
3
— Bad
64%
Ashfall
602 votes
8
— Great
64%
This Island Earth
311 votes
7
— Good
64%
Johnny Mnemonic
2,660 votes
6
— Fair
64%
The Golden Compass
5,800 votes
5
— Meh
64%
Revenge of the Creature
208 votes
7
— Good
64%
Pinocchio
62 votes
7
— Good
64%
Sky High
40 votes
8
— Great
64%
Sukiyaki Western Django
314 votes
8
— Great
64%
Conan the Destroyer
2,304 votes
6
— Fair
64%
The Myth
478 votes
7
— Good
64%
47 Meters Down
7,805 votes
6
— Fair
63%
RoboCop 2
3,437 votes
6
— Fair
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
13,884 votes
7
— Good
63%
Snow White and the Huntsman
10,497 votes
7
— Good
63%
Underwater
8,343 votes
8
— Great
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,472 votes
4
— Poor
63%
Warlords of Atlantis
82 votes
6
— Fair
63%
Escape from L.A.
2,327 votes
6
— Fair
63%
King Kong vs. Godzilla
440 votes
7
— Good
63%
Godzilla 2000: Millennium
259 votes
7
— Good
63%
Captive State
4,066 votes
8
— Great
63%
AVP: Alien vs. Predator
7,843 votes
5
— Meh
63%
Godzilla vs. Gigan
260 votes
6
— Fair
63%
Beneath the Planet of the Apes
2,037 votes
6
— Fair
63%
Mighty Joe Young
890 votes
4
— Poor
1
2
3
5
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup