Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
teddyboiii
0
Followers
0
Following
Nairobi, Nairobi
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Fantasy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
129
movies
Fantasy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
67%
The Mummy Returns
10,783 votes
7
— Good
67%
Shrek Forever After
10,663 votes
6
— Fair
64%
Click
10,722 votes
6
— Fair
64%
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
10,369 votes
7
— Good
69%
Puss in Boots
9,947 votes
6
— Fair
71%
Hellboy II: The Golden Army
9,573 votes
7
— Good
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,832 votes
6
— Fair
69%
Blade II
9,563 votes
7
— Good
60%
Hellboy
9,608 votes
5
— Meh
72%
The Lighthouse
8,710 votes
9
— Superb
64%
Sucker Punch
9,181 votes
6
— Fair
67%
47 Ronin
8,964 votes
6
— Fair
62%
R.I.P.D.
9,074 votes
6
— Fair
57%
Ghost Rider
9,418 votes
5
— Meh
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,622 votes
6
— Fair
69%
Underworld: Awakening
8,217 votes
6
— Fair
63%
Percy Jackson: Sea of Monsters
8,560 votes
6
— Fair
70%
Underworld: Evolution
8,095 votes
7
— Good
62%
Clash of the Titans
8,582 votes
6
— Fair
63%
Shazam! Fury of the Gods
8,424 votes
6
— Fair
76%
Being John Malkovich
7,281 votes
8
— Great
55%
Daredevil
8,306 votes
5
— Meh
59%
Monster Hunter
7,359 votes
5
— Meh
69%
Underworld: Rise of the Lycans
6,604 votes
6
— Fair
64%
The League of Extraordinary Gentlemen
6,672 votes
9
— Superb
62%
Wrath of the Titans
6,574 votes
5
— Meh
59%
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
6,499 votes
5
— Meh
79%
Kung Fu Hustle
5,459 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life
5,911 votes
5
— Meh
69%
Horton Hears a Who!
5,201 votes
6
— Fair
59%
Evan Almighty
5,444 votes
5
— Meh
75%
Fantasia
4,848 votes
8
— Great
51%
Ghost Rider: Spirit of Vengeance
5,795 votes
2
— Terrible
70%
Sorry to Bother You
4,903 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Immortals
4,738 votes
9
— Superb
61%
Priest
4,571 votes
5
— Meh
59%
Legion
4,490 votes
5
— Meh
74%
Justice League Dark
3,936 votes
6
— Fair
52%
Elektra
4,255 votes
4
— Poor
53%
Eragon
4,127 votes
6
— Fair
58%
10,000 BC
3,762 votes
5
— Meh
59%
Doctor Dolittle
3,644 votes
6
— Fair
45%
Catwoman
4,055 votes
5
— Meh
57%
Your Highness
3,106 votes
6
— Fair
62%
Race to Witch Mountain
2,846 votes
6
— Fair
56%
Jonah Hex
2,993 votes
5
— Meh
60%
The Hot Chick
2,816 votes
6
— Fair
62%
Ghosts of Girlfriends Past
2,669 votes
6
— Fair
57%
The Cat in the Hat
2,709 votes
6
— Fair
58%
Herbie Fully Loaded
2,565 votes
7
— Good
72%
Enter the Void
2,206 votes
9
— Superb
56%
G-Force
2,303 votes
5
— Meh
58%
The Covenant
1,713 votes
6
— Fair
57%
Black Knight
1,625 votes
6
— Fair
72%
Wonder Woman
1,430 votes
6
— Fair
38%
Meet the Spartans
1,868 votes
8
— Great
71%
Planet Hulk
1,168 votes
7
— Good
38%
Son of the Mask
1,571 votes
9
— Superb
57%
Underdog
824 votes
5
— Meh
56%
The Head Hunter
765 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch