Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Tetharion
VIP
10
846
Followers
205
Following
Austria
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Family
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
185
movies
Family
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
74%
Pete's Dragon
8,165 votes
8
— Great
72%
Pinocchio
8,218 votes
6
— Fair
71%
The Grinch
8,206 votes
8
— Great
72%
Bambi
8,049 votes
7
— Good
64%
The Karate Kid
8,507 votes
8
— Great
72%
Hook
8,030 votes
7
— Good
63%
Percy Jackson: Sea of Monsters
8,570 votes
7
— Good
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,872 votes
7
— Good
65%
Oz the Great and Powerful
8,091 votes
7
— Good
69%
Sonic the Hedgehog 2
7,797 votes
7
— Good
76%
The NeverEnding Story
7,386 votes
7
— Good
72%
Dumbo
7,539 votes
7
— Good
72%
Sleeping Beauty
7,310 votes
7
— Good
79%
Ponyo
6,957 votes
8
— Great
69%
The Lorax
7,356 votes
6
— Fair
80%
Kiki's Delivery Service
6,784 votes
8
— Great
66%
Happy Feet
7,483 votes
5
— Meh
73%
The Aristocats
7,030 votes
7
— Good
67%
Lightyear
7,307 votes
8
— Great
78%
Paddington 2
6,734 votes
8
— Great
63%
Shark Tale
7,393 votes
7
— Good
72%
The Santa Clause
6,830 votes
7
— Good
75%
Big
6,595 votes
7
— Good
71%
The Lego Movie 2: The Second Part
6,764 votes
7
— Good
72%
The Hunchback of Notre Dame
6,678 votes
6
— Fair
81%
Castle in the Sky
6,252 votes
7
— Good
75%
Robin Hood
6,478 votes
8
— Great
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,373 votes
7
— Good
70%
Mary Poppins Returns
6,120 votes
7
— Good
76%
Sing 2
5,706 votes
8
— Great
76%
Labyrinth
5,504 votes
7
— Good
74%
Bridge to Terabithia
5,575 votes
7
— Good
67%
Casper
5,786 votes
7
— Good
71%
The Peanuts Movie
5,582 votes
8
— Great
75%
Christopher Robin
5,349 votes
9
— Superb
71%
Epic
5,502 votes
7
— Good
60%
The Smurfs
5,815 votes
5
— Meh
65%
Pan
5,520 votes
6
— Fair
65%
Jingle All the Way
5,486 votes
7
— Good
69%
Horton Hears a Who!
5,211 votes
6
— Fair
57%
Space Jam: A New Legacy
5,590 votes
7
— Good
67%
Zathura: A Space Adventure
4,974 votes
7
— Good
67%
Freaky Friday
4,749 votes
7
— Good
59%
A Wrinkle in Time
4,803 votes
7
— Good
77%
Porco Rosso
4,107 votes
8
— Great
71%
Teenage Mutant Ninja Turtles
3,892 votes
6
— Fair
69%
The Boxtrolls
3,811 votes
7
— Good
71%
The Lego Ninjago Movie
3,669 votes
7
— Good
61%
Flubber
3,900 votes
7
— Good
71%
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
3,539 votes
7
— Good
62%
Tom & Jerry
3,724 votes
7
— Good
71%
Chip 'n Dale: Rescue Rangers
3,385 votes
8
— Great
71%
The Rescuers
3,119 votes
8
— Great
74%
The Dark Crystal
2,755 votes
6
— Fair
67%
Ratchet & Clank
2,413 votes
7
— Good
67%
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze
2,209 votes
6
— Fair
76%
Goodbye Christopher Robin
1,689 votes
8
— Great
73%
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp
1,698 votes
7
— Good
76%
Batman Beyond: Return of the Joker
1,426 votes
6
— Fair
78%
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
1,307 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch