trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Trakt
1
follower
London, England
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Fantasy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
134
movies
Fantasy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
77%
Beetlejuice
12,297 votes
6
— Fair
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,513 votes
6
— Fair
66%
Ted 2
12,434 votes
7
— Good
71%
Hellboy
11,445 votes
6
— Fair
67%
Dracula Untold
10,753 votes
4
— Poor
68%
The Mummy Returns
10,541 votes
6
— Fair
76%
The Illusionist
9,682 votes
8
— Great
64%
Click
10,500 votes
1
— Weak Sauce :(
63%
Snow White and the Huntsman
10,497 votes
5
— Meh
76%
Interview with the Vampire
9,556 votes
7
— Good
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,471 votes
5
— Meh
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,749 votes
3
— Bad
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,288 votes
5
— Meh
71%
Hellboy II: The Golden Army
9,411 votes
4
— Poor
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,683 votes
5
— Meh
69%
Blade II
9,252 votes
2
— Terrible
71%
Yesterday
9,104 votes
5
— Meh
65%
Hansel & Gretel: Witch Hunters
9,330 votes
6
— Fair
73%
Sleepy Hollow
8,598 votes
7
— Good
64%
Sucker Punch
9,061 votes
7
— Good
64%
Dark Shadows
9,045 votes
7
— Good
62%
R.I.P.D.
8,938 votes
8
— Great
76%
Stardust
8,010 votes
8
— Great
57%
Ghost Rider
9,227 votes
4
— Poor
68%
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
8,243 votes
5
— Meh
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,465 votes
6
— Fair
66%
Night at the Museum: Secret of the Tomb
8,136 votes
5
— Meh
73%
The Addams Family
7,658 votes
9
— Superb
63%
Shazam! Fury of the Gods
8,184 votes
4
— Poor
76%
Being John Malkovich
7,115 votes
9
— Superb
55%
Daredevil
8,134 votes
4
— Poor
76%
Dogma
6,751 votes
7
— Good
66%
Dolittle
7,225 votes
2
— Terrible
65%
The Sorcerer's Apprentice
7,250 votes
3
— Bad
67%
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,917 votes
5
— Meh
62%
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
6,821 votes
6
— Fair
66%
Mars Attacks!
6,527 votes
6
— Fair
70%
Violent Night
6,006 votes
7
— Good
70%
Mary Poppins Returns
6,022 votes
2
— Terrible
65%
Jack the Giant Slayer
5,938 votes
4
— Poor
64%
17 Again
5,851 votes
4
— Poor
64%
The Golden Compass
5,800 votes
5
— Meh
67%
Casper
5,654 votes
6
— Fair
62%
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life
5,796 votes
8
— Great
54%
Madame Web
6,126 votes
1
— Weak Sauce :(
44%
The Last Airbender
6,713 votes
3
— Bad
73%
The Christmas Chronicles
4,718 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
Addams Family Values
4,197 votes
8
— Great
59%
Legion
4,400 votes
6
— Fair
66%
Horns
4,019 votes
6
— Fair
78%
The Muppet Christmas Carol
3,585 votes
1
— Weak Sauce :(
59%
The Scorpion King
4,071 votes
4
— Poor
68%
Dora and the Lost City of Gold
3,588 votes
1
— Weak Sauce :(
53%
Eragon
4,030 votes
4
— Poor
68%
When We First Met
3,343 votes
6
— Fair
62%
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed
3,218 votes
5
— Meh
61%
The Brothers Grimm
3,206 votes
6
— Fair
55%
Gulliver's Travels
3,320 votes
3
— Bad
56%
Season of the Witch
3,213 votes
4
— Poor
65%
The School for Good and Evil
2,526 votes
2
— Terrible
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup