Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ignacio Valcarce
0
Followers
0
Following
Spain
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
155
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
70%
Love & Other Drugs
5,680 votes
5
— Meh
71%
Silence
5,631 votes
8
— Great
64%
The Guilty
5,794 votes
6
— Fair
73%
The Call of the Wild
5,117 votes
6
— Fair
78%
Rosemary's Baby
4,907 votes
9
— Superb
84%
Seven Samurai
4,573 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Babe
4,812 votes
8
— Great
73%
Layer Cake
4,559 votes
7
— Good
73%
Mud
4,548 votes
7
— Good
71%
The French Dispatch
4,526 votes
7
— Good
59%
The Midnight Sky
4,852 votes
6
— Fair
82%
The Sting
4,094 votes
9
— Superb
70%
Jarhead
4,409 votes
7
— Good
63%
Magic Mike
4,563 votes
5
— Meh
75%
Papillon
4,150 votes
7
— Good
76%
Sound of Freedom
3,904 votes
8
— Great
75%
The Iron Claw
3,578 votes
8
— Great
67%
Entourage
3,684 votes
5
— Meh
75%
Green Street Hooligans
3,376 votes
6
— Fair
67%
I Kill Giants
3,547 votes
5
— Meh
59%
In the Tall Grass
3,702 votes
6
— Fair
67%
The Perfect Storm
3,468 votes
8
— Great
79%
A Street Cat Named Bob
3,006 votes
7
— Good
76%
The Garden of Words
2,889 votes
9
— Superb
62%
The Lodge
3,115 votes
4
— Poor
63%
Antichrist
2,945 votes
6
— Fair
72%
Stronger
2,651 votes
9
— Superb
69%
Father Stu
2,032 votes
8
— Great
74%
The Boys in the Boat
1,366 votes
7
— Good
66%
The Joneses
1,061 votes
5
— Meh
74%
Glory Road
838 votes
8
— Great
62%
Pyewacket
733 votes
5
— Meh
72%
Taxi
441 votes
8
— Great
67%
The Deep End of the Ocean
448 votes
5
— Meh
76%
Zorba the Greek
318 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch